Відеофіксація порушень ПДР та обмеження швидкості: як це вплине на смертність на дорогах

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков висловив сподівання, що у грудні Верховна Рада прийме закон про відеофіксацію порушень правил дорожнього руху.
Відеофіксація порушень ПДР та обмеження швидкості: як це вплине на смертність на дорогах
logo20 листопада 2017, 07:45
logo0
logo0 хв

Про це він заявив у неділю, 19 листопада, під час спілкування з журналістами, передає "Інтерфакс". На його думку, таке нововведення істотно знизить смертність на дорогах.

Читайте також: Аваков пояснив, чому зупиняють машини на єврономерах

"4 тисячі камер, які будуть поставлені по всій країні за півтора року після прийняття закону у Верховній Раді, призведе до зниження спочатку на 30%, потім на 50% аварійності та смертності", – запевнив Арсен Аваков.

При цьому він додав, що знизити кількість смертей внаслідок ДТП може й обмеження швидкості руху автомобілів до 50 км/год. у населених пунктах.

"На думку європейських експертів і міжнародної організації різниця між 50 і 60 км/год. дає 80% зменшення смертності. Звертаю вашу увагу, що зараз на дорогах гине в рік в чотири рази більше людей, ніж на війні. Різниця в цих смертях зараз – 3145 осіб на рік. Якщо це знизиться на 80% і заради цього потрібно буде їздити не 60, а 50 км/год., думаю, що кожен з вас з цим погодиться", – заявив міністр.

Читайте також: Як МВС сприяє корупції: журналістське розслідування

Варто додати, що в Україні встановлено вже понад 4000 відеокамер, які можуть фіксувати порушення правил дорожнього руху.