Витрати на електромобіль та бензиновий: який вигідніше

Три-чотири місяці тому в Україні дещо підвищилися ціни на бензин, а зараз бачимо невелике пропорційне підвищення цін на електроенергію. У будь-якому випадку їздити на електрокарі сьогодні вигідніше, ніж на бензиновому або дизельному авто.
Витрати на електромобіль та бензиновий: який вигідніше

ФОТО: energolife.info|

Їздити на електромобілі бюджетніше, ніж на бензиновому

logo13 травня 2017, 18:32
logo0
logo0 хв

Про це в коментарі сайту "24" розповів голова правління Української асоціації учасників ринку електромобілів Арсеній Абдураїмов, коментуючи зростання попиту на електромобілі в Україні.

Тобто ціни на електроенергію підвищуються, каже він, але вже після того, як зросли ціни на бензин.

Збільшення ціни на електроенергію слідує за збільшенням ціни на нафту, причому відстає десь на три-чотири місяці,
– зауважив Абдураїмов.

Якщо дивитися на витрати електроенергії, то середньостатистичний електромобіль, говорить експерт, витрачає на трасі приблизно 100-120 Вт на 1 км, кросовер або більший електромобіль споживає до 200 Вт на 1 км. Для середньостатистичного електромобіля 10 кВт вистачить на 100 км – у грошовому вимірі це виходить близько 20 гривень.

Читайте також: Електромобілі в Україні без мита: де і за скільки купити таку машину

Натомість бензиновий автомобіль на трасі за 100 км витратить приблизно 4-6 літрів. Якщо помножити це на 22 гривні – це вже в 5 разів дорожче, каже експерт. І до цього варто додати, що бензинові авто дорожчі в обслуговуванні, вони потребують заміни фільтрів, масла, інших рідин, котрих в електромобілі немає взагалі, підкреслив Абдураїмов.

Читайте також: Урядовців посадять на електромобілі