Як діє знижений акциз на вживані іномарки в Україні

Наприкінці травня в Україні почав діяти закон, яким знизили акциз на вживані іномарки. З того часу минуло півроку. Як насправді працює нововведення і скільки українців ним уже скористались – дивіться у сюжеті.
Як діє знижений акциз на вживані іномарки в Україні

ФОТО: auto.ria.com|

Знижений акциз на вживані іномарки в Україні

logo16 лютого 2017, 21:58
logo0
logo0 хв

Після введення українського закону у Польщі масово почали з'являтись автобазари із вживаними авто. Переважно, машини на них не старші 2010 року та відповідають екостандарту "Євро5". Весь транспорт з перевірених аукціонів – і комерційні фургони, і економ-транспорт, і навіть преміум-позашляховики.

Всі автомобілі підлягають під нове дешевше розмитнення. Тобто зменшили акцизи, і, відповідно, розмитнення також зменшилося,
– прокоментував керівник автосалону у Перемишлі Ростислав Дубан.

Наприклад, Віктор – один з покупців, який скористався перевагою закону і за розмитнення заплатив 96 тисяч гривень. Ще п'ять тисяч за те, аби поставити авто на перший облік на українські номери, і 1600 гривень – за сертифікат відповідності. На цей процес він витратив тиждень часу і зекономив в середньому три тисяч доларів.

Читайте також: Мітингарі спалили під Верховною Радою автомобіль

За словами львівських митників, кількість ввезених машин із серпня зросла на 300%. Наприклад, якщо у липні оформили 100-150 машин, то вже у серпні їх було близько півтисячі. При цьому динаміка з кожним місяцем лише зростає. Усього ж за півроку оформили шість тисяч машин із Європи.

Втім, на таких умовах до України можна пригнати лише одну машину. За словами водіїв, якщо машину купувати для себе, то це не проблема.

Зазначимо, що пільговий акциз наразі діє до кінця 2018 року.

Читайте також: Як правильно обрати вживаний автомобіль