Тіньовими та небезпечними стали звичайні автоперевезення на Півдні України. Між автоперевізниками розгорілась настільки потужна боротьба за пасажирів, які їдуть до моря, що конкурентам уже палять автобуси. Дійшло вже навіть до побиття тих, хто виступає проти нелегальних автоперевізників.

Миколаївський активіст Денис Барашковський оголосив війну незаконним перевізникам ще два роки тому. Однак ділки навіть не думають згортати бізнес. Навпаки, у гонитві за легкою здобиччю йдуть на відкритті погрози та фізичне насилля.

Один з нападів стався тоді, коли Денис Барашковський повертався додому після того, як відвів дитину до школи. Після нападу на громадського діяча, в нього постраждали не лише очі. Двічі у Дениса поцілили із травматичної зброї. Нападників було троє. Після інциденту активіста госпіталізували. Сьогодні його життю нічого не загрожує.

За даними керівництва обласного автопідприємства "МОПАС", поруч з яким безпосередньо розташувались нелегальні перевізники, монополісти контролюють більше половини фінансових потоків від транспортної галузі на Миколаївщині.

Із конкурентами тут не панькаються. Рік тому перевізник з Донбасу виграв конкурс на курортний напрямок. Через кілька тижнів всі шість автобусів цієї компанії підпалили. Виконавців шукають досі.

Читайте також: Наступ транспортної мафії: справжня війна на курортних напрямках на півдні Україні

Втім, нещодавно маршрутки на Одесу з’явилися знову. На Барашковського напали одразу після повідомлення про це у Facebook.

Начальник ГУ Нацполіції у Миколаївській області Юрій Мороз заявив, що основний мотив нападу – громадська діяльність.

Більше про те, як миколаївські нелегальні перевізники розправляються з надокучливими активістами – дивіться у сюжеті.