До чого призведе впровадження автофіксації порушень ПДР

В Україні впровадження автоматичної фіксації порушень ПДР вже працює в тестовому режимі. Невдовзі юридичним власникам авто будуть приходити "листи щастя". Щоб зрозуміти, до чого це призведе – можна подивитись на досвід сусідніх країн.
До чого призведе впровадження автофіксації порушень ПДР
logo2 березня 2020, 15:01
logo0
logo0 хв

Для прикладу, у сусідній Росії діє як техогляд, так і автоматична фіксація порушень ПДР. За минулий рік за допомогою дорожніх камер було оформлено 122,1 млн порушень. Загальна сума штрафів, що були оформлені за допомогою камер, сягнула 1,6 млрд доларів. Таким чином, на кожен автомобіль припало, в середньому 2,53 штрафи на на рік!

Читайте також: В 2020 році на українських дорогах буде працювати 250 камер автофіксації

Слід зазначити, що автопарк Росії налічує 52 млн автівок, у той час як загальний автопарк України у п’ять разів менший – близько 9 млн, з яких 6,5 млн легкові авто.

Незважаючи на роботу камер автофіксації в Росії, кількість ДТП знизилась усього на 2,2%. Загальна кількість загиблих на дорогах Росії в 2019 році сягнула 16 981 чоловік. Для порівняння: в Україні за аналогічний період на дорогах загинуло 3 454 людини.

Читайте також: Хто буде оплачувати штрафи, зафіксовані камерами фотофіксації та як їх уникнути

І ще одне порівняння: в Польщі автопарк складає 22,5 млн автомобілів. За 2017 рік там за допомогою камер зафіксували майже мільйон порушень на загальну суму 5,6 млн доларів. В тому ж році на польських дорогах загинуло 2,8 тис. людей.

Нагадаємо, що Арсен Аваков анонсував початок роботи камер найближчими днями.