Що буде з цінами на пальне в Україні: прогноз експерта

Через зменшення цін на нафту має подевшати й бензин та дизпальне. Але чи варто чекати аналогічного зниження цін в Україні?
Що буде з цінами на пальне в Україні: прогноз експерта
logo10 березня 2020, 12:30
logo0
logo0 хв

Експерти вважають, що на зниження цін на вітчизняних заправках навряд чи варто розраховувати. Швидше за все доларова ціна дійсно знизитеся, але свої корективи внесе курс гривні.

Читайте також: В Європі дизель вже подешевшав на 20%, бензин на 25%

У зменшенні вартості нафти є кілька аспектів. "Однозначний плюс для України – енергозалежної держави – зниження витрат на нафту, нафтопродукти і газ. На скільки? Пропорційно динаміці на світовому ринку. Відразу скажу, що це не буде 30%. Нафта – лише одна складова в ціні нафтопродуктів, на яку припадає 30-40%. Відповідно, зниження цін на нафтопродукти має скласти 10-15%. У нашому випадку треба стежити за котируваннями нафтопродуктів, а не нафти, темпи змін не завжди пропорційні", – пише на своїй сторінці у соцмережі директор Консалтингової группи А-95 Сергій Куюн.

"А тепер головний аспект: нафта і нафтопродукти закуповуються за валюту. Вищесказане справедливо в валютному еквіваленті і, якщо ми говоримо про ціни на запарвках питання впирається в валютний курс. Яким він буде? Проблема в тому, що разом з нафтою зазвичай валяться ринки важливих для нас експортних позицій - металургійної та аграрної продукції. Приплив валюти в країну зменшується і це штовхає курс валют вгору. А з ним і ціни на імпортні товари, зокрема пальне. Якщо припустити, що курс залишиться незмінним, то з урахуванням існуючого ще до останніх подій потенціалу для зниження (а він чималий) ціна на дизпаливо може впасти до 20 грн / л (сьогодні в середньому 25,8 грн). Але може трапитися і так, що нинішня ціни буде за щастя, якщо валютний курс полетить", – пише Сергей Куюн.

"Як складеться пасьянс в цей раз, складно сказати, ринки змінюються. На відміну від попереднього краху нафтових цін в 2015-2016 роках, сьогодні вкрай важливий фактор коронавірусу, який реально чинить серйозний вплив на попит. Ну і ніхто не знає, як тепер складеться діалог в рамках нафтовидобувного картелю. Дивишся, росіяни заявлять, що, мовляв, лихий попутав і скоротити видобуток за пропозицією арабських колег було не такою вже й поганою ідеєю", – резюмує експерт.

Читайте також: Українським АЗС офіційно дозволять "бодяжити" бензин