Щоб легко і без проблем перевезти ялинку з ринку додому, скористайтесь нашими порадами.
Найбільш правильний метод перевезення ялинки на авто – на даху. Але існує ще кілька нюансів, попереджає Car&Driver. Адже дослідження у США показують, що майже у 20 відсотків людей дерево впало або випало з автомобіля, поки вони довозили його додому.
Також у тему які вимоги з перевезення ялинок в Україні та Польщі
Один із найпростіших способів перевезення ялинки — прив’язати її до багажника на даху стовбуром (зрізаною частиною) ялинки до передньої частини автомобіля. Якщо у вас немає рейлінгів на даху, ви можете покласти на дах захист (наприклад, стару ковдру або великий рушник), щоб голки та сосновий сік не потрапляли на фарбу чи люк.
Без рейлінгів на даху ви можете протягнути мотузки або ремені через двері автомобіля (а не вікна). Крім того, ви можете розмістити ялинку всередині, якщо ваша машина досить велика і ви не готові потім прибрати соснові голки пилотягом.
Любите хот-доги? Тоді вам на WOG. Там величезний вибір: класичні, з мюнхенською сосискою, хот-дог кебаб з яловичини чи курятини, окі-догі з міні-сосискою з індички в листовому тісті. Смакота!
Рекламна інформація
Незалежно від того, перевозите ви ялинку на даху чи в салоні на задніх сидіннях, її варто міцно прив’язати. Деякі продавці дерев нададуть вам ялинку, загорнуту в сітку, що полегшує маніпуляції з ялинкою. Якщо ви використовуєте дах, прив’яжіть ялинку до автомобіля в трьох місцях: спереду, посередині та ззаду.
Якщо у вашій машині немає рейлінгів, ви можете відкрити двері та протягнути трос через кабіну, а потім піднятися на дах. Коли ви закриваєте двері, ялинка повинна залишатися щільно прив'язаною, але такий спосіб може пошкодити дверні ущільнювачі.
Ялинка не повинна сильно виступати за габарити авто. Згідно з правилами дорожнього руху, якщо вантаж виступає за шириною понад 0,4 м, а спереду чи ззаду на 1 м від зовнішнього краю переднього або заднього габаритного ліхтаря, він повинен бути позначений червоною стрічкою, прапорцем чи світловідбивним елементом. Цього вимагають пп. 22.4 та 30.3 ПДР України.
До речі 5 помилок перевезення ялинки в авто
Якщо можете, уникайте швидкостей дорогою додому. Не всі мотузки витримують навантаження від руху зі швидкістю 100 км на годину.
За перевезення незаконно купленої або зрубаної живої ялинки в Україні можна отримати суттєвий штраф. Відповідно до статті №88-1 КУпАП придбання та перевезення ялинки без маркування карається штрафом від 510 до 1 700 грн. Якщо автомобіль з такою ялинкою виявлять в природно-заповідних зонах, штраф буде більшим – від 1 700 до 3 655 грн.