Часи, коли водії беззастережно вірили в магічну силу "комп'ютерної діагностики", пройшли. Але можливості електроніки удосконалюються від моделі до моделі. Чи допоможе комп'ютерна діагностика авто перед купівлею машини?
Те, що прийнято називати комп'ютерною діагностикою автомобіля, з'явилося на транспорті майже одночасно з електронними системами управління двигуном. У автомобілів декількох останніх поколінь питання діагностики спеціально продумане конструкторами, певні заходи вжиті і в конструкції машини, і в системі сервісу під час експлуатації.
Ноутбук при діагностиці автомобіля перед покупкою іноді використовують. Проте простіше й ефективніше робити це спеціальним сканером – фірмовим (дилерським) або універсальним. Іноді сканер підключаються одним дротом до роз’єму OBD-II, а іншим до роз’єму на компютері. Існують також бездротові просторої, але вони частіше любительські.
Майже кожен автомобіль після 1997 року випуску має роз'єм OBD-II, через який до машини підключається діагностичний сканер. Який, до речі, конкретну причину несправності не вказує, а видає лише дані, на підставі яких діагноз повинен поставити кваліфікований майстер.
Читайте також: Для чого потрібно перевіряти амортизатори
І прохання не плутати комп'ютерну діагностику з діагностикою автомобіля на стендах з комп'ютерним управлінням. Тобто, наприклад, комп'ютер вібростенда для перевірки підвіски може визначити ефективність роботи навіть звичайних, некерованих амортизаторів, і видати інформацію по кожній стійці на монітор. Або, скажімо, битий і "поведений" кузов дасть про себе знати на стенді контролю розвалу-сходження. Але для цього, повторимося, потрібен не просто сканер-комп'ютер, а цілий стенд з комплектом електронних датчиків.
Велике значення при комп'ютерній діагностиці автомобіля має програма в сканері: вона повинна "знати" і вашу модель авто, і всі її параметри.
Читайте також: Як самостійно перевірити акумулятор
Насправді перевірка автомобілів на стенді теж не обходиться без участі комп'ютера, але комп'ютерними такі тести чомусь не називають.
Діагностика авто перед покупкою – обов'язкова частина перевірки. Вона хоч і не відобразить всіх проблем старої машини, але покаже багато з них, в тому числі витратні в усуненні. Особливо важливо, щоб при "комп'ютері" – діагностичному сканері – був досвідчений майстер-діагност, який розтлумачить кожне виявлене сканером відхилення і відокремить другорядні проблеми машини від дійсно важливих.
Читайте також: Як перевірити двигун при покупці б/в авто