Митники нагадали, хто має привілеї щодо позачергового митного оформлення на пункті пропуску.
Останнім часом перед пунктами пропуску через державний кордон – дуже великі черги для митного оформлення транспортних засобів та вантажів. Закарпатська митниця ДФС нагадала, хто має право першочергового оформлення. Про це вказано у Митному кодексі України.
Зокрема, у статті 13 Митного кодексу України зазначено, що виконання митних формальностей щодо товарів, транспортних засобів комерційного призначення авторизованих економічних операторів здійснюється митними органами в першочерговому порядку. Частиною другою статті 250 Митного кодексу України затверджено, що митне оформлення товарів, що переміщуються через митний кордон України у складі вантажів з допомогою, здійснюється першочергово.
Також у тему: як привезти авто з Європи під час карантину
Під товарами, що переміщуються через митний кордон України у складі вантажів з допомогою, у цій статті розуміються:
Частиною першою статті 251 Митного кодексу України визначено, що митне оформлення товарів, що ввозяться в Україну як внесок іноземного інвестора до статутного фонду підприємства з іноземними інвестиціями, здійснюється в першочерговому порядку.
У статті 360 Митного кодексу України вказано, що у разі переміщення через митний кордон України товарів, необхідних для подолання наслідків стихійного лиха, аварій, катастроф, епідемій, а також живих тварин, органів та інших анатомічних матеріалів людини для потреб трансплантації, товарів, що мають обмежений строк чи особливий режим зберігання, товарів військового призначення, радіоактивних матеріалів, фото-, аудіо- і відеоматеріалів для засобів масової інформації, товарів міжнародної технічної та гуманітарної допомоги, товарів, що переміщуються в рамках угод про виробничу кооперацію, товарів, що переміщуються за процедурою МДП, митний контроль таких товарів здійснюється першочергово.
Також читайте: митниця нагадала правила користування "зеленим" та "червоним" коридорами
На митну територію України дозволяється ввезення лише таких товарів (предметів) гуманітарної допомоги, які, задовольняючи відповідні потреби набувачів гуманітарної допомоги в Україні, не створюють загрози життю чи здоров’ю фізичних осіб – набувачів гуманітарної допомоги та довкіллю України.
Постановою Кабінету Міністрів від 22 березня 2000 р. № 544 визначено процедуру здійснення митного оформлення вантажів (товарів), що ввозяться (пересилаються) на митну територію України як гуманітарна допомога (далі – гуманітарний товар). Відповідно до її положень гуманітарний товар пропускається через митний кордон України у першочерговому порядку без обов’язкового попереднього митного декларування та без надання забезпечення сплати митних платежів, за умови наявності його отримувача у Єдиному реєстрі отримувачів гуманітарної допомоги.