Відтепер Україна має змогу ремонтувати іноземну бойову техніку на своїй території: став до ладу цех з ремонту та виробництва бронетехніки Укроборонпрому і Rheinmetall.
Як повідомляє Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України, ця виробнича зона у формі спільного підприємства відкрита в рамках партнерства АТ "Українська оборонна промисловість" і світового оборонного гіганта Rheinmetall. Головне призначення – ремонт і виробництво військової техніки німецьких зразків.
Таке рішення пришвидшить відновлення бойових машин і повернення їх на передову. В перспективі планується налагодити випуск нової бронетехніки для Сил безпеки та оборони України силами українських зброярів з машинокомплектів німецьких партнерів та, ймовірно, частковою українською локалізацією.
Читайте також Rheinmetall готує для України масштабне поповнення "Леопардами" та іншою технікою
"Ми прагнемо розвивати наші виробничі спроможності спільно з союзниками та вважаємо, що українська оборонка – частина європейського ОПК, яка зміцнює систему колективної безпеки Євросоюзу. Тому відкриття спільного з Rheinmetall виробничого майданчика – це не лише крок до Перемоги України, але й важливий етап у побудові Арсеналу вільного світу", – зазначив очільник Мінстратегпрому.
Нагадаємо, офіційно німецько-українське ТОВ "Rheinmetall UDI" (Rheinmetall Ukrainian Defense Industry LLC) було зареєстровано 18 жовтня 2023 року в Україні. До цього часу йшло організаційно-технічне напрацювання, підбір виробничої зони, комплектація верстатним парком та необхідним обладнанням, пошуком необхідних спеціалістів, їх навчанням тощо.
Читайте також Українська армія отримала новенькі вантажівки Rheinmetall MAN HX 8×8
В Міноборони вважають це знаковою подіє у зміцненні обороноздатності України. Це дасть змогу забезпечити швидкий ремонт і обслуговування німецької техніки безпосередньо на території України, що значно підвищить ефективність наших Збройних сил.
В цеху під технічним наглядом колег з Німеччини працюють підготовлені українські фахівці. Роботи ведуться за отриманими технологіями. Таким чином, Україна створила нові робочі місяця й має ще одного потужного платника податків для зміцнення бюджету.
Фото: Мінстратегпром