Кластер підтримки та розвитку Defense Tech в Україні Brave1 провів процедуру кодифікації ще чотирьох розробок. Держава відтепер зможе закуповувати за кошти бюджету ці наземні роботизовані комплекси.
Усі машини розроблені вітчизняними підприємствами. Загалом Brave1 допоміг виробникам довести до готовності та кодифікувати понад 220 розробок. Усі вони виконані у відповідності до стандартів НАТО.
Про це на своїй сторінці в Facebook розповів віцепрем’єр-міністр-міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. З посиланням на Генштаб ЗСУ він також повідомив, що "завдяки роботизованим підрозділам на 30% зменшилися втрати українських військових".
Читайте також Вітчизняні роботизовані машини можуть евакуювати, мінувати та навіть вбивати
ТАНЧИК. Витримує навантаження до 500 кг та виконує різні місії — розвідувальні, диверсійні, евакуаційні та атакувальні, логістичні.
ТАРГАН 2К. Легко адаптується під різні завдання — від логістичних до розвідувальних. Має досить просту конструкцію та працює на коротких дистанціях — до 20 км. Коштує всього 3 000 доларів.
ТАРГАН 200. За характеристиками схожий на ТАРГАН 2К, але розрахований на більше навантаження — до 200 кг. У логістиці може замінити від 2 до 8 людей.
БУРЕВІЙ. Допомагає в логістиці особливо важких предметів та евакуації бійців.
…і ще плюс чотири розробки учасників Brave1, що відповідають стандартам НАТО. Інфографіка: Міністерство цифрової трансформації
Кожна із цих розробок в умовах фронту рятує не одне життя. Робота кластера розвитку оборонних технологій Brave1 не припиняється. Це – війна технологій і чим більше таких комплексів буде мати на фронті наша армія, тим більшою у нас буде перевага.
Читайте також Роботизовані трактори мають вийти на українські поля
На черзі нові розробки й допомога виробникам у доведення машин до повної експлуатаційної готовності та проходження процедури кодифікації.