Вітчизняні роботизовані машини можуть евакуювати, мінувати та навіть вбивати

Україна розпочинає масовий випуск роботизованих наземних самохідних платформ для виконання найрізноманітніших завдань, починаючи від евакуації поранених з поля бою і закінчуючи транспортерами для підвезення боєприпасів, води та їжі.
Вітчизняні наземні роботи-дрони йдуть у масове виробництво - Auto24

ФОТО: Михайло Федоров / Telegram|

Низенький, всюдихідний, потужний евакуатор поранених вже пройшов полігонні випробування

logo14 березня 2024, 09:30
logo0
logo0 хв

Про початок масового виробництва таких платформ заявив на своїй сторінці в Telegram-каналі очільник Мінцифри Михайло Федоров. За його словами, Центр українських оборонних інновацій Brave1 випробував на полігоні понад півсотні різноманітних комплексів.

Передсерійні випробування успішно пройшли платформи-камікадзе, турельні стрілецькі роботи, вантажні транспортні платформи, евакуатори. Вони вже за кілька місяців будуть допомагати нашим захисникам на передовій.

Читайте також Роботизовані трактори мають вийти на українські поля

Сотні різних платформ буде закуплено через UNITED24 та за прямими закупками безпосередньо підрозділами Сил оборони. Основна мета наземних роботів — мінімізувати участь людини на полі бою. Це допоможе зберігати життя і здоров’я українських воїнів.

"Кластер Brave1 робить усе для масштабування виробництва роботів, а держава починає їх масово закуповувати. Той шлях, що ми пройшли з БпЛА, проходимо з роботизованими платформами. Наше завдання — виробляти та покращувати інновації для Сил оборони, а для виробників створювати комфортні умови", — зазначив Михайло Федоров.

Все йде до того, що наземні роботизовані комплекси стануть наступним геймчейнджером цієї війни, яким вже є дрони. Це - асиметрична відповідь на кількісну перевагу ворога. Фото: Brave1

Читайте також Студенти КПІ виготовлятимуть гусенично-колісні дрони для евакуації поранених

Нині на платформі Brave1 зареєстровано понад 140 роботизованих систем, 96 з них пройшли оборонну експертизу, 14 розробок кодифіковано за стандартами НАТО. Частина із цих роботів уже працює на фронті, як-от турель ШаБля (див. відео нижче). Є й інші напрацювання, виробництво яких йде повним ходом.

Скажімо, у лютому Центральне управлінням безпілотних систем та Brave1 провели показові випробування наземних роботизованих систем для медичної евакуації. Головна мета – замінювати людей машинами всюди, де це можливо.

В наближених до реальних ситуаціях тестах створені вітчизняними інженерами роботи демонстрували вивезення поранених з-під умовного ворожого вогню. Свої напрацювання показали Terra Traverse, "Роботизовані комплекси", Keep Robotics, Trident Technologies, НВП "Українські безпілотні технології", Tencore та компанія "X".

Читайте також Техніка війни. Нова роботизована платформа України. Новинки "Богдан Моторс"

Залік здавали гусеничні й колісні роботизовані машини з дистанційним керуванням. У них різні радіуси дії та варіанти зв’язку й управління. Вони адаптовані під різні завдання, у т.ч. для евакуації поранених.

Є роботизовані системи, які вже стоять на озброєнні в бойових підрозділах ЗСУ та інших Сил оборони. Вітчизняний розробник Ratel вже має кілька різнорозмірних безпілотників наземної дії. Скажімо, колісний дрон Ratel M вже задіяний на фронті як транспортер переднього краю. Він спроможний нести на собі до 250 кг вантажу.

Тут тільки частина роботизованих машин, запропонованих Силам оборони українським розробником Ratel – евакуатор, встановлювач мін, вантажний транспортер, камікадзе. Фото: Ratel

Маючи повний привід та великі колеса, цей дистанційно керований транспортер легко долає перепони на своєму шляху, непомітно навантажений пробирається з тилу до позицій наших захисників. Він слухається свого оператора на максимальній відстані дії 6 км. Звісно, це на рівнині, де сигнал надійний. Дрон може без підзарядки акумулятора працювати 8 годин влітку або 5 годин взимку.

Читайте також Як горить російська машина для дистанційного замінування: відео

Стане популярною у військах модель Ratel-S. Ця універсальна машина може легко адаптуватися під різні завдання. Вона навчена дистанційно мінувати територію, може нести на собі 35 кг вибухівки на відстань до 5 км та вражати ціль як дрон-камікадзе.

Ratel S одночасно може бути як роботом-камікадзе, так модулем дистанційного встановлення мін. Фото: Ratel

Перелік великий. Масове виробництво розпочинається. Українські інженери планують найближчим часом запропонувати й інші роботизовані машини, які нині перебувають у розробці, на стадії виготовлення експериментальних зразків та полігонних випробувань.