Студенти з Британії створили фільтр для шинного пилу

18 вересня 2020

За свою концепцію винахідники отримали цьогорічну премію James Dyson Award.

Крихітні частинки каучуку від шин відповідають за майже половину викидів твердих частинок на транспорті, за даними уряду Великобританії. Шинний пил також є другим за величиною джерелом мікропластичних забруднювачів в океанах після одноразового пластику.

Читайте також: Запах нового автомобіля хочуть заборонити

“Усі зосереджуються на тому, що забруднення повітря відбувається безпосередньо від самих двигунів і виходить із вихлопної труби, – заявив Хуго Річардсон, один з чотирьох розробників концепції, що назвали себе The Tire Collective, – але люди не завжди усвідомлюють, що шини роблять свій величезний внесок у цей шкідливий процес, адже це не очевидно, шинний пил непомітний”.

Рішенням студентів стало захоплення частинок шини безпосередня біля їх джерела – спеціальний пристрій щільно охоплює контур шини, та використовує електростатику і аеродинаміку обертання для збору пилу, по мірі його появи”

Студенти кажуть, що в лабораторних умовах їх прототип може зібрати 60% усіх дрібних частинок, що вилітають у повітря з шини.

“Ці шинні частинки насправді достатньо малі, щоб їх можна було вдихати. Таким чином, вони можуть спричинити різні захворювання легенів та проблеми розвитку, а також потрапляють у нашу воду, врешті-решт пробираються через наш харчовий ланцюг і повертаються до нас”, – сказав Сіобхан Андерсон, член спільної програми інноваційного проектування Імперського коледжу Лондона та Королівського коледжу мистецтв

Щоразу, коли транспортний засіб гальмує, прискорюється або повертає, шини зношуються, і крихітні частинки стають повітряними. За данними “Міжнародного журналу екологічних досліджень та громадського здоров'я”, щороку лише у Європі шинний пил має обсяг у півмільйона тонн. Оскільки росте популярність електрокарів, цифри будуть збільшуватись, адже батарейні авто важчі, через що шини зношуються швидше.

Наразі команда The Tire Collective працює над створенням патенту на свій дизайн і продовжує проект, як стартап.

Також цікаво: Електричний Hummer показав режим Краб на відео