Він здатен очищувати усю поверхню лобового скла.
Насправді патентна заявка на цей винахід була подана “Теслою” ще в березні 2019 року, а сам патент опублікували в вересні, але американські ентузіасти дізналися про нього лише зараз. І це винахід, який “тягне” на революцію в області автомобільних склоочисників.
Читайте також: Криклій розповів, скільки таксисти платитимуть державі
Механізм передбачає всього одну щітку, яка здійснює плоскопаралельний рух всією поверхнею лобового скла, але в рух її приводить зовсім не механічний електромотор з обертовим ротором. Щітка рухається уздовж напрямних біля основи лобового скла завдяки ефекту “магнітної левітації”: аналогічна технологія використовується для поїздів на магнітній подушці. А в стані спокою окремий механізм дозволяє скласти щітку в нижну частину скла.
Новий склоочисник має відразу кілька переваг. Це відсутність деталей тертя в приводі, велика швидкість руху щітки і майже повна відсутність неочищених зон на склі. Крім того, електромагнітний привід однієї-єдиної щітки ефективніше стандартних електромоторів, що також важливо для батарейних автомобілів.
На жаль, поки це лише патент: Tesla ще не показувала діючих зразків такого склоочисника. Можливо, подібний привід з'явиться на серійному пікапі Tesla Cybertruck, у якого лобове скло практично плоске.
Також цікаво: Як пригнати в Україну "євробляху" у 2020 році: схеми та тарифи