Як пригнати в Україну "євробляху" у 2020 році: схеми та тарифи

Перекупник розповів про єдину можливість привезти в Україні авто на європейських номерах.
Як пригнати євробляху в Україну 2020: ціни, схеми, відео

Пригнати "євробляху" в 2020 році можна, однак довго і дорого.

logo20 серпня 2020, 09:20
logo0
logo4 хв


Незважаючи на те, що ввіз автомобілів на європейській реєстрації офіційно заборонений, українці все одно знайшли "шпарину" в законодавстві, щоб возити такі авто. Про це розповів харківський блогер Олександр Ємельяненко.

За його словами, на сьогодні існує робоча "схема" ввозу автомобілів без розмитнення терміном один рік. В цілому вона мало відрізняється від тих, якими користувалися до заборони ввозу "євроблях" два роки тому.

Також у тему: через карантин "євробляху" можна не вивозити

Як правило, везуть "євробляхи" з Литви. Щоб потрапити туди, доведеться зробити об'їзд через Угорщину та Польщу – адже інші країни Євросоюзу українців не пускають навіть транзитом, так само як і з Білорусі (наша країна знаходиться в "червоній зоні" пандемії COVID-19).

Причому зараз навіть "безвіз" не працює – в Литву можна потрапити лише у випадку, якщо у українця є дозвіл на роботу. Втім, підприємливі бізнесмени без проблем роблять такі документи українцям та везуть їх автобусами в "євротури" – на литовські автобазари.

Комплекс послуг з документами та проїздом в Литву (в одну сторону) коштує 250-300 євро.
Вважаючи, що на кордоні в Угорщину вишикувались черги, потрапити в Литву з нашої країни можна за 2-3 дні.

В Литві можна вибрати авто без проблем – пропозиція перевищує попит. Однак щоб вивезти його в Україні як "євробляху", треба поставити машину на облік (зареєструвати). Реєстрація авто на компанію обійдеться в 100 євро, ще 18 – послуга в "Регітрі" та 27 євро – страховка. Тобто, загальна сума реєстрації – 150 євро.

З 1 червня в Литві з'явився новий екологічний податок, який залежить від викидів двигуна автомобіля. Він може сягати 500 євро (на великооб'ємні двигуни), однак в середньому обходиться в 100-200 євро.

Також цікаво: Саакашвілі пообіцяв спростити розмитення автомобілів

Тепер можна їхати в Україну. Зазвичай їдуть через Білорусь, але документи оформляють не на себе (громадянина України), а на "верблюда", тобто нерезидента. Зараз залишилась єдина категорія "верблюдів", на яких оформляють "євробляхи" – це іноземні студенти, які навчаються в Україні. Ділки, які займаються цим бізнесом, оцінюють послуги студентів (включно зі своїми комісійними) у 350 євро за кожне авто.

Ця схема дозволяє користуватись автомобілем на єврономерах протягом року з дня ввозу. Як відомо, поліцейські зараз авто "на євробляхах" не зупиняють, вважаючи на усну домовленість активістів з міністром МВС Арсеном Аваковом. Однак ця домовленість може бути порушена після прийняття парламентом нового закону про доступне розмитнення, кілька варіантів яких вже зареєстровані в Верховній Раді та чекають розгляду.

Ще один нюанс – схема діє, якщо у вас є зв'язки з "рішалами" в Литві, Білорусі та Україні, які займаються цими питаннями. Якщо ні, то український посередник бере за послуги ще 250 євро. Додайте сюди ще 100 євро на їжу (дуже скромну) та 100 євро – на пальне.

Тепер підрахуємо витрати з пригону "євробляхи" з Литви в Україну в серпні 2020 року.

Загальна вартість дороги та послуг (офіційних і неофіційних) становить 1500-1700 євро за кожне авто.

Автомобілі в Литві коштують недорого – можна купити за 1000-1500 євро. Це 15-20 річне авто європейського виробництва. Тож готова "євробляха" в Україні обійдеться у 2500 – 3200 євро. Якщо ви рахуєте в доларах США, то помножте цю суму на 1,2 – адже долар зараз ослаб до євровалюти.

Дивіться відео про схему ввозу "євроблях" в серпні 2020 року:

Нагадаємо, скільки коштує розмитнити авто в Україні.