Багато з тих, хто завезли автомобіль в Україну тимчасово, не можуть виконати зобов’язання про зворотне вивезення через карантин.
Закарпатська митниця повідомляє, що до переліку форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили) додано “карантин, встановлений Кабінетом Міністрів України”. (відповідно до пункту 7 розділу І Закону України від 17 березня 2020 року N 530-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19). Водночас пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. N 211 “Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2” (зі змінами від 25.03.2020) на усій території України із 12 березня по 24 квітня 2020 року установлено карантин.
Читайте також: чому поліція не штрафує "євробляхерів"
Таким чином, якщо вивезти автомобіль треба в період з 12 березня по 24 квітня 2020 року, але власник цього зробити не може, то можна уникнути штрафу за порушення митних правил. Для цього потрібно звернутися до митниці з заявою та деякими документами.
Закарпатська митниця повідомляє, що заяву слід подавати до настання визначеної дати зворотного вивезення.
У заяві обов’язково зазначити наступні дані:
- прізвище, ім’я та по батькові;
- реєстраційний номер ТЗ, що був Вами ввезений;
- дату тимчасового ввезення ТЗ;
- пункт пропуску (митний пост), через який ввезено ТЗ;
- підставу для продовження терміну тимчасового ввезення ТЗ;
- адресу електронної пошти (e-mail) для зв’язку із Вами (або поштову адресу);
- контактний номер телефону (для оперативного зв’язку із Вами).
До заяви обов’язково додати наступні документи:
- скан-копію реєстраційних (технічних) документів на ТЗ;
- скан-копію паспортних документів на підставі яких здійснювались митні формальності щодо ввезеного ТЗ.
Митниця розгляне звернення та оперативно надішле відповідь про результати розгляду за адресою електронної пошти.
Також у тему: як їздити на "євроблясі" у 2020 році
Тимчасово ввезені транспортні засоби особистого користування можуть використовуватися в України лише громадянами, які їх ввезли. Такі автомобілі не можуть використовуватися для підприємницької діяльності, бути розкомплектовані чи передані у володіння, користування або розпорядження іншим особам.
Транспортні засоби особистого користування, тимчасово ввезені на митну територію України громадянами більш як на 30 діб, підлягають державній реєстрації в порядку, визначеному Постановою Кабінету Міністрів України від 07 вересня 1998 р. № 1388.
За недотримання визначених умов тимчасового ввезення передбачено адміністративну відповідальність згідно Митного кодексу України.
Нагадаємо, що долю "євроблях" мають вирішити після земельного питання.