Згідно прогнозів аналітиків, якщо не відкриють громадський транспорт, кияни добиратимуться на роботу автотранспортом 2-3 години в одну сторону.
27 квітня середньодобова затримка в дорозі у Києві була майже 23%, в той час як звичайний “карантинний” показник – 17%. Про це повідомляє моніторинг трафіку “А+С Україна”. Нагадаємо, що затримка в 63% за даними TomTom означає втрату майже 19 хвилин в заторах для середньої 30-хвилинної (в порожній мережі) поїздки.
Ранковий “пік” з 8:00 до 10:00 продемонстрував затримку до 56%. А вечірній, з 18:00 до 20:00 – до 63%.
Також у тему: Мережа закусочних доставляє їжу водіям, які застрягли в заторах
Збільшеня кількості автотранспорту в “карантинному” Києві – наслідок того, що зараз автомобіль - єдиний масовий доступний транспорт. Причому в столиці співвідношення автомобілів на кількість жителів навіть не європейське – 300 авто на 1000 киян. Тож якщо кожен водій візьме в салон по 2-3 пасажири, то всі кияни зможуть доїхати до місць призначення. Але час такої поїздки буде години дві в одну сторону – тобто затримка складе 150% і більше. Таким чином, в киян піде 4-5 годин в день на дорогу “туди-назад”. Київська транспортна система просто не здатна перетравити таку автомобілізацію при вказаному автомобілекористуванні.
Щоб вирішити цю проблему, потрібно розвивати громадський і велосипедний транспорт, а також зменшувати автомобілекористування до 30-50% з нинішніх 90%. Автомобілекористування – це відсоток власників авто, які щодня користуються своїм автотранспортом.
Нагадаємо, як бачить трафік автопілот Tesla.