Безпілотний робот Ironclad українського виробництва проходить передсерійні випробування прямо на передовій в екстремальних умовах.
Про інноваційний продукт з системою дистанційно управління розповів на своїй сторінці в Telegram-каналі очільник Міністерства цифрової трансформації України Михайло Федоров. За його словами, ця машина здатна штурмувати ворожі позиції, проводити розвідку та забезпечити наших захисників вогневою підтримкою.
Озвучено окремі тактико-технічні характеристики. Зокрема, кількома штрихами розповідається про IT-комплектацію, робочі можливості, захисні заходи. Згадано і виробника – це знана в Україні та за її межами компанія Roboneers.
Читайте також Рівненський пожежний робот-малюк Magirus отримав бойове хрещення
Розробники використали для своєї колісної машини з рушіями підвищеної прохідності (4х4) та розширеними можливостями маневровості гібридну силову установку з низькою акустичною та тепловою помітністю. Робот-багі (Д х Ш х В 2800 х 1850 х 1460 мм) має 40-сантиметровий кліренс, може дертися по 30-градусному підйому, долати 40-сантиметровий брід і при цьому тягнути на собі ще й 350-кілограмовий багаж.
Тут стоїть мережева, широкосмугова, криптостійка, перешкодозахищена система комбінованого зв'язку (радіо/проводова). Управління в режимі прямого радіозв’язку впевнено ведеться на відстані до п’яти кілометрів. Якщо долучити ретранслятор, то оператор може працювати в 10-кілометровій зоні – вести розвідку, патрулювання чи накривати вогнем позицію ворога.
По фідерному каналу зв’язку може використовуватися оптичний кабель з бухти. Однак у цьому випадку робочий діапазон обмежений всього однокілометровою операційною дистанцією.
Читайте також Роботизовані трактори мають вийти на українські поля
Установка вагою 1950 кг має систему кругового відеомоніторингу довкілля та огляду операційної зони розвідки чи ведення вогню. Обладнання з оптикою високої роздільності працює в будь-яку пору доби й найскладніших метеорологічних умовах, навіть у зливу чи снігову заметіль.
Робот комплектується дистанційною станцією озброєння (RWS) вітчизняного виробництва. Це бойова турель "Шабля М2" та кулемет калібру 7,62 мм або 12,7 мм, який підбирається безпосередньо бойовим підрозділом в залежності від польових потреб та поставлених завдань. При цьому зброя міняється за три-чотири хвилини.
Щодо швидкості, то це тихохід, хоча й в чотири рази прудкіший за ходу пішохода. Він по бездоріжжю може пересуватися зі швидкістю 10 км/год, а по дорозі з твердим покриттям удвічі стрімкіше.
Фото: Roboneers