Правила дорожнього руху чітко трактують норми застосування аварійної світлової сигналізації, тому все інше, що не прописане там - порушення.
Пункт 9.9 Правил дорожнього руху України (ПДР), де йдеться про аварійний сигнал, розроблений за світовими зразками й практично один в один повторює вимоги дорожніх правил будь-якої країни Євросоюзу.
Отож, неписане правило ввічливості з подякою іншому учаснику дорожнього руху у вигляді увімкненої аварійки може трактуватися порушенням ПДР. Звісно, кількаразове блимання аварійних плафонів душу зігріє душу за добрі діла в дорозі, але інші учасники дорожнього руху на той сигнал можуть відволіктися, не так зрозуміти і навіть "піймати гаву".
Читайте також Чи може поліцейський фіксувати порушення ПДР на свій смартфон
Імітувати вимушену зупинку чи стоянку в недозволеному місці шляхом увімкнення аварійної сигналізації також не варто, оскільки це не лише суперечить ПДР, становить загрозу безпеці дорожнього руху.
Річ у тому, що відповідні знаки заборони зупинки чи стоянки встановлюються на підставі певних стандартів безпеки. Як правило, у таких місцях припаркований транспорт ускладнює дорожній рух чи це, скажімо, аварійно небезпечна ділянка. Отож, тут наражаються на небезпеку інші учасники руху, чи ускладняється проїзд.
ДТП є вагомою підставою для увімкнення аварійної сигналізації – натискайте кнопку обов’язково. Інфографіка з відкритих джерел
Зрештою, імітація аварійної ситуації обертається прямим обманом інших водіїв, яким через вас доводиться ускладнювати маневр, зменшувати швидкість чи пригальмовувати, що також може викликати аварійну ситуацію.
Читайте також У поліції нагадали про дотримання ПДР під час війни
Все інше вважається неприйнятним і трактується як порушення ПДР. Звісно, й карається відповідним чином. Порушення правил користування засобами світлової аварійної сигналізації розглядаються як адміністративне порушення і за звичайних обставин передбачає попередження в усній формі чи стягнення штрафу у розмірі 425 грн. (ч.2, ст.120, ст.125 КУпАП).
Оскільки усні попередження практично зникли з правового поля, то слід готуватися до спонсорування державної казни.
Заміна колеса навіть у зоні дії такого знака потребує увімкнення аварійки - тут усі атрибути вимушеної зупинки. Інфографіка з відкритих джерел
Але якщо такі дії спричинили аварійну ситуацію, то водій визнається винним, на нього накладається штраф у розмірі 680 грн. Слід також знати, що за порушення хоча б однієї з перерахованих вище восьми позицій може обернутися позбавленням водійського посвідчення терміном від шести місяців до одного року.