Певні складнощі з бензином і дизелем спонукають багатьох з нас шукати альтернативи. І черги “під запис” у веломагазинах цієї весни говорять самі за себе. Ну а який велосипед обрати автомобілістові – на заміну (звісно, тимчасову) улюбленій машині?
Вибір буде непростий: до неймовірного розмаїття велосипедів в принципі плюсуються особливості вимог саме автомобіліста. Адже, на відміну від більшості покупців у мирні часи, ви обираєте не спортивне знаряддя, і не транспорт для прогулянок парком, а те, що має замінити вам його величність автомобіль!
У багатьох європейських містах велосипед уже не перший десяток років служить реальною альтернативою автомобілю.
Тобто потрібні комфорт, невибагливість у сервісі, практичність да доступність утримання. А ще – пристосованість до умов воєнного часу, який накладає свій відбиток на наше буття навіть у віддалених від боїв регіонах. Ми не будемо розповідати про різни типи велосипедів згідно загальноприйнятої класифікації, але дамо тут конкретні рекомендації, основані на узагальненому досвіді бувалих велосипедистів, які консультували журналістів “Авто 24”.
Читайте також: Коли мало бензину: альтернатива автомобілю в умовах війни
Отже, для велосипеда в умовах війни важливо:
Якщо ви вирішили тимчасово пересісти з машини на велосипед, без багажника вам не обійтися. Дуже бажано мати кошик, але – знімний.
Типи велосипедів: дорожній – для міста, складний – для тісних квартир, гірський – свого роду позашляховик, фетбайк – брутальний позашляховик, шосейний – для гонок по асфальту, туринг – для дальніх мандрівок.
Більшість особливостей, про які йдеться, найчастіше зустрічаються у так званих гірських велосипедів. Точніше, це найбільш як на сьогодні універсальний тип велика: міцний, зручний, придатний як для рівних шляхів, так і для нерівних, а також до бездоріжжя. За умови доукомплектації крилами та багажником набуває необхідного рівня практичності.
Якщо у вас буде можливість вибору, вашому велосипеду не обов’язково мати деякі опції. Ми маємо на увазі ті, які значно підвищують ціну та знижують надійність двоколісної машини.
Читайте також: Як вибрати велобагажник
Европейці їдуть на роботу. Зверніть увагу: в усіх – сітібайки, дорожні велосипеди для рівного асфальту. Але в нас ситуація інша.
У порівнянні з автомобілем велосипед має один дуже великий недолік: його важче вберегти від крадіжки, коли поряд відсутній власник, наприклад, під час перебування на парковці. Деякі власники двоколісних машин вирішують це питання, забираючи велик з собою у приміщення – там, де це можливо.
Якщо такий варіант прийнятний і для вас, можливо, вам доведеться при виборі моделі брати до уваги фактор ваги та габаритів велосипеда. І в будь-якому випадку варто мати у комплекті протиугінний пристрій того чи іншого типу.
Можливо, комусь здаватиметься, що ми даремно так “накручуємо” себе, але виходячи з досвіду деяких наших співвітчизників, можна порадити не купувати за теперішніх умов дорогий та надто виразний зовні велосипед. Обирайте краще просту та надійну модель, яка не буде привертати зайвої уваги на дорозі. І якщо буде змога, придбайте заразом одну-дві запасні камери для шин – на багатьох умов це найменш надійна частина сучасного велосипеда.
Читайте також: Без бензину: що можна придбати з альтернативного електротранспорту