Автовиробники роблять все можливе, щоб машина сприймалась нами як друга домівка – і ми охоче “ведемося” на їхній заклик. Але ж салон автівки – не вітальня чи не кухня, а необережність з напоями може призвести до серйозного ремонту. Як нейтралізувати ймовірну шкоду від води на кнопках?
Так, можна запровадити у машині абсолютний “сухий закон” і не пускати в салон нікого з напоями в будь-якій тарі. Але ж ми платимо чималі гроші за багаті комплектації інтер’єру – і тут будемо раптом відмовляти собі в задоволенні посмакувати кавою чи прохолодним напоєм?
Читайте також: Чим небезпечне авто-потопельник: проблеми з електрикою
Рідина небезпечна тим, що завдяки своїй текучості може проникнути туди, де на неї не чекали. Додається до проблеми специфіка підмоченого об’єкта – електрообладнання, та ще й рідини бувають різні, з додатковими “вражаючими факторами”. Тому за наслідками можливі варіанти:
Треба сказати, що кнопки на панелях автомобіля умовно можна розділити на два види. По-перше, це доволі грубі з великим ходом, які керують відносно великим струмом. Найчастіше це керування склопідйомниками, електричним стоянковим гальмом, круїз-контролем та лімітом швидкості (наприклад, у моделей Renault), регулюваннями сидінь. По-друге, це більш тендітні кнопки, які мають малий хід при натискуванні і керують споживачами через електронний модуль.
Кнопки, які ми бачимо на торпедо – зазвичай лише пластик. Власне вимикачі як правило ховаються в глибині (прямокутні елементи з кольоровим виступом посередині). На них напій потрапляє не завжди.
Перші кнопки менш вразливі до вологи, вони простіше просушуються. Для других “кавовий потоп” може стати катастрофою – їхні контакти слабкі, і часто це не окремі контакти, а стандартні мікровимикачі, впаяні у друковану плату – примусово видалити з них воду неможливо.
Універсального рецепту на будь-який випадок “потопу” немає. Багато що залежить від конструкції кнопок, від струму, який ними комутується, від кількості рідини та від її якості.
Читайте також: Як самостійно полагодити електрообладнання в автомобілі
В добротних авто плата керування під панеллю прикрита гумовим екраном. В більшості випадків він захистить найдорожчу електроніку від ”потопу”.
У гарячці спроб виправити скоєне члени екіпажу можуть навпаки збільшити шкоду, завдану вологою. Пам’ятайте, чого не можна робити, коли рідина потрапляє в кнопки:
Напій створює кнопкам на торпедо загрози двох рівнів: “приклеювання” зовнішніх кнопок (на фото) та корозія чи залипання вимикачів.
Не відмовляючи вас від споживання напоїв у машині, на правах досвідчених мандрівників дамо кілька порад щодо “рідинної безпеки” в салоні.
Якщо ви полюбляєте щось пити, перебуваючи в машині, у вас має бути надійна чашка, узгоджена за розмірами з підстаканником автомобіля.
Якщо гроші для вас не проблема і ремонт панелі з кнопками вас не лякає, перш ніж розмахувати в салоні посудом з рідинами, майте на увазі ще одну річ. Сторонні речовини, потрапивши в елементи електроніки сучасного авто, можуть на якійсь час вивести з ладу всю машину – так, що вона не зможе доставити вас до дому, а себе – до автомайстерні. І добре, якщо це станеться в населеному пункті, а не взимку, скажімо, на безлюдній заміській трасі. Тож ще раз закликаємо вас до обережності.
Читайте також: Запахи в салоні: що означають та як реагувати на аромати в авто