Іноді типова дворова ситуація з роз’їздом у вузькому місці завершується криміналом і викликом "швидкої". А як має бути насправді, якщо припустити, щоб обидва водії – нормальні люди?
На жаль, усіх ситуацій в ПДР передбачити неможливо, і на дорозі трапляються випадки, які або не передбачені Правилами, або такі, що за Правилами не вирішуються. Картина, коли два авто зустрічаються у довгому вузькому проїзді одне до одного, добре відома мешканцям багатоповерхівок, двори яких закорковані транспортом, а також, наприклад, водіям таксі.
У вузьких проїздах іноді доводиться керуватися не тільки ПДР, а й здоровим глуздом
Пункт 26 Правил дорожнього руху України, який регулює рух у житловій та пішохідній зонах, нічого не говорить про пріоритети, які діють у таких ситуаціях. Тому питання, хто кого має пропустити, тут часто-густо перетворюється на протистояння – “хто крутіше” і “хто кого більше налякає”. Між тим, є звичайна логіка та загальноприйняті норми поведінки людини у суспільстві, які можуть замінити пробіли у ПДР.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шкідливі звички автомобіліста: 7 способів угробити машину
Ми пропонуємо кілька правил, дотримання яких обома сторонами “протистояння” допоможе швидко і красиво “розрулити” ситуацію.
У таких ситуаціях логічнише здавати назад тому, в кого позаду більше місця
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що робити з покинутим автомобілем у дворі
У дворах, які співвласники будинку оголосили вільними від авто, проблеми зустрічного роз’їзду давно забуті
Майте на увазі думку психологів: вчинена вами добра справа відкладається у свідомості як позитив, а образа, заподіяна комусь вами, рано чи пізно озветься негативом, який разом з іншими подібними випадками стиха руйнує психіку. Тому коли дуже хочеться показати, що ти сильніший і могутніший, ніж інший учасник дорожнього руху, покажіть це через ваш великодушний вчинок – дайте дорогу іншому. Це набагато приємніше, ніж отримати радість від “перемоги” над своїм земляком у дворовому проїзді.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як діяти у випадку ДТП з постраждалими