Наважившись одного разу прикрутити ззаду до машини фаркоп, ви таким чином значно розширюєте свої господарські можливості. Але на шляху до нових горизонтів вантажоперевезень стоїть питання водійської майстерності. Як їздити з причепом на легковому авто чи кросовері?
Від самого початку треба затямити, що причіп принципово змінює поведінку вашого автомобіля. Не можна керувати машиною з причепом так, як без нього. Але чомусь більшість водіїв у першу чергу згадує про те, що причіп заважає маневрам у тісному просторі та ускладнює рух заднім ходом.
Причіп позаду легкового авто суттєво впливає його керованість, причому нерідко відмінності проявляються лише в екстремальних ситуаціях
Але набагато серйозніше те, що автопотяг з легковим авто у якості тягача по-особливому поводиться при гальмуванні та маневрах на швидкості. Однак ці відмінності у керуванні майже не проявляються під час спокійного руху, а даються взнаки лише в нештатних ситуаціях. Наприклад, короткий різкий рух кермом при спробі об’їхати собаку, що раптом вибігла на дорогу, для легковика з причепом може закінчитися аварією.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мімішний культ: секрети мотопричепа PAv-40
Те саме і з екстреним гальмуванням, коли причіп може або обганяти машину, або штовхати її так, що ефективності гальм автомобіля виявиться несподівано мало. Тому ПДР України радить рухатися з невеликою швидкістю – не більше 80 км/год (п. 12.6). Крім того, аби уникнути можливого екстреного гальмування, за кермом машини з причепом треба бути більш уважним та більш завбачливим, намагаючись прогнозувати нештатні ситуації.
Труднощі, а то й відверті неприємності, в які потрапляють водії легкових автомобілів з причепом, найчастіше пояснюються недостатнім досвідом та помилками.
Перевантажувати легковий причіп не можна в жодному разі: небезпека не в надмірному зношенні техніки, а у втраті керування
Рухаючись із причепом, уникайте ризикованих маневрів, обгонів, частої зміни смуг, уповільнень перед світлофором тощо. Рухайтесь на постійній швидкості, утримуючись у загальному ритмі потоку транспорту, а то й повільніше нього. Якщо ви будете триматись серед вантажівок та автобусів, вам будуть менше заважати різного роду “гонщики”, які намагаються обганяти весь транспорт, що рухається в спокійному темпі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Який причеп можна тягнути з правами категорії В
Якщо ваш причеп використовується нечасто, перед кожною поїздкою варто перевіряти деякі технічні моменти:
Вантаж у причепі треба розташовувати ближче до його осі. Вантаж не має вільно пересуватися під час руху – це може порушити розподіл ваги
Досвід – головний учитель, і водійської майстерності це стосується у першу чергу. Навіть якщо причіп буває вам потрібен лише кілька разів на рік, радимо влаштувати собі курс інтенсивного навчання, щоби закріпити навички керування автопотягом назавжди. Під’єднайте завантажений причіп та поїздіть з ним протягом кількох годин, знайдіть вільний майданчик і відпрацюйте на ньому прийоми маневрування, причому не лише заднім ходом.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лафет для авто своїми руками: чи є сенс