Один з природних сюрпризів, якими може “порадувати” нас зима – засипаний снігом автомобіль. Причин декілька, але результат один: на водія чекають фізичні вправи, пов’язані з відкиданням снігу. Спроби перекласти цю роботу на двигун машини часто приводять до ускладнення ситуації. Тож як не перетворитися у двірника остаточно?
Сніг на машині та навколо неї може бути різним – мокрим, сухим, твердим від ущільнення вітром. До того ж причини сніжної завали навколо авто можуть бути різними. Тож спочатку розкажемо про ситуації, коли засипання машини снігом можна уникнути.
Щоб відкопати машину з-під снігу, потрібно мати інструмент. Лопата доречна, але не в контакті з лакофарбовим покриттям.
Читайте також: Як швидко прибрати лід з машини
Нова зимова шина Continental WinterContact TS 870 має покращене зчеплення на снігу, під час вологої погоди та відмінну керованість на сухих дорогах. Окрім того, ця модель у порівнянні з попередником забезпечує на 10% більший пробіг та двовідсоткове зниження опору коченню.
Рекламна інформація
Певно, варто нагадати, що взимку після опадів до машини з дому треба виходити завчасно. Адже вам доведеться долати створені стихією перешкоди до запланованого початку поїздки. При цьому треба мати бадьорий настрій і деякий інвентар: в одній руці лопату, в іншій - щітку або як мінімум віник. Відповідно, для швидшого розв'язання питання треба дотримуватись певного порядку дій:
Схоже, власник цього авто втомився від вправ з лопатою і вирішив почекати, поки сніг сам розтане. З огляду на якість українських зим, він має рацію.
Читайте також: Як виїхати з парковки, якщо вона в снігу
Якщо засипана снігом машина була запаркована на проїзній частині, вона може заважати снігоприбиральній техніці. Тож її бажано прибрати.
Іноді у запалі боротьби за звільнення машини на парковці ми забуваємо, що сніг у повітрі, на машині та на дорозі крім іншого, суттєво вливає на безпеку руху. Адже він змінює видимість та поведінку машини на дорозі. Тому важливо вчасно зробити ще кілька дій:
Якщо з місця паркування ви маєте відразу влитися в потік транспорту, дочекайтеся великого вікна у потоці. Не розраховуйте, що вам вдасться на засніженій поверхні (хай навіть без товстого шару снігу) різко прискоритися і вскочити між машинами, що йдуть близько одна від одної.
Вітер створює водіям додаткові труднощі, збільшуючи кучугури в окремих зонах. Іноді на початку заметілі машину варто переставити на інше місце.
До зими треба готуватись. Принаймні, якщо є ймовірність хоча б раз на сезон потрапити у подібну ситуацію. Тому дуже бажано мати в багажнику лопату та надійну щітку, а у своєму водійському арсеналі – навички рушання в снігу та боротьби з буксуванням. Потренуватися можна на вільному від людей та машин майданчику після першого ж снігопаду, але краще при цьому мати з собою “інструктора” або помічника міцної статури. Ну і ту ж саму лопату.
Читайте також: Як не буксувати в снігу: 5 порад