Швидше за все, таким чином ЄС з допомогою великого бізнесу намагається чинити політичний тиск і як мінімум зберегти діючі правила гри в частині переміщення товарів. Менеджер компанії BMW з митного оформлення Штефан Фрайсмут висловив свої міркування з цього приводу.
Читайте также: Бренд Opel офіційно повертається в Україну
"Ми завжди казали, що можемо зробити все можливе і підготувати все, але якщо в кінці кінців зрештою ланцюжок поставок буде зупинятися на кордоні, то тоді ми не зможемо виконувати наші продукти у Великобританії", – сказав Штефан Фрайсмут.
BMW має заводи на території Великобританії, які виробляють автомобілі Mini і Rolls-Royce, а також цех металевого штампування. Загалом на цих підприємствах працюють понад 7 тис. осіб. З 2000 року компанія інвестувала близько 2 млрд фунтів в Сполученому Королівстві.
Офіційні переговори між Лондоном і Брюсселем щодо умов, на яких Великобританія вийде з ЄС, почалися 19 червня 2017 року в бельгійській столиці. За рік до цього на референдумі з цього питання в Сполученому Королівстві перемогу з результатом 51,9% здобули противники євроінтеграції.
Читайте также: VW заплатить штраф у мільярд євро німецькому уряду
Переговори по відокремленню Великобританії від ЄС повинні тривати до листопада 2018 року, після чого досягнуту угоду повинні схвалити Європарламент і Вестмінстер. Саме відділення пройде 29 березня 2019 року, після чого, згідно з планом, повинен настати перехідний період, який триватиме до 31 грудня 2020 року.