Чи можуть поліцейські штрафувати за відсутність аптечки?

Відповідно до Правил дорожнього руху експлуатація автомобіля при відсутності аптечки заборонена.
Чи можуть поліцейські штрафувати за відсутність аптечки?
logo15 січня 2019, 11:34
logo0
logo0 хв

Автомобільна аптечка – це не будь-яка коробка з довільним набором медичних препаратів. Правила упаковки і вмісту аптечки затверджено Державним стандартом ДСТУ 3961-2000. Аптечки формуються і поставляються на фармацевтичний ринок з урахуванням комплексу санітарних вимог. Тому таку аптечку треба купувати в аптеці, а не у неперевірених продавців на автомобільному ринку.

Читайте також: Аптечка 2018: що має бути в ній насправді

Щодо відповідальності за відсутність аптечки в легковому автомобілі, то зазвичай при накладенні штрафу поліцейські звинувачують водія в порушенні вимог п. 31.4.7 ПДР, повідомляє Дорожній Адвокат. В постанові зазначають - "керування ТЗ з відсутньою медичною аптечкою" та кваліфікують такі дії за ч. 1 ст. 121 КУпАП, яка тягне накладення штрафу в розмірі 340 грн.

При цьому, частина 1 ст. 121 КУпАП встановлює відповідальність за: "керування водієм транспортним засобом, що має технічні несправності, з якими відповідно до встановлених правил експлуатація його забороняється". В той же час пунктом 31.4.7 ПДР заборонено експлуатацію транспортних засобів за відсутності на легковому автомобілі медичної аптечки з нанесеними на неї відомостями про тип транспортного засобу, для якого вона призначена.

Однак, відсутність в легковому автомобілі аптечки не свідчить про технічні несправності, з якими забороняється його експлуатація, а тому порушення вимог п. 31.4.7 ПДР щодо відсутності аптечки не підпадає під ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч1 ст.121 КУпАП.

Тому, керування автомобілем з відсутньою медичною аптечкою необхідно кваліфікувати за ст. 125 КУпАП, яка тягне за собою попередження.

В цей же час для водіїв транспортних засобів, які використовується для надання послуг з перевезення пасажирів, передбачено штраф на підставі ч.2 ст. 121 КУпАП у розмірі 680 грн. Якщо такий водій протягом року скоїть будь-яке інше порушення за ч.1-3 ст. 121 КУпАП (різні несправності автомобіля, переобладнання з порушенням, відсутність техогляду тощо), то йому грозить вже позбавлення права керування на строк від 3-х до 6-ти місяців.

Читайте також: Де знайти запчастини, необхідні для ремонту автомобіля

Водночас, водієві слід пам’ятати, що наявність аптечки в автомобілі є необхідною умовою його комплектації та найважливіше призначення автомобільної аптечки забезпечити можливість надання першої медичної допомоги в екстрених випадках.