Депутати придумали новий податок для таксистів та кур’єрів

Ініціатива перебуває на стадії законопроекту. Якщо його приймуть, то таксисти, кур’єри та інші підприємці, які працюють самі на себе, будуть платити 6% податку.
Новий податок 6% для таксистів та кур’єрів - Auto24

Новий податок для таксистів та кур’єрів

logo23 жовтня 2023, 15:01
logo0
logo0 хв

Нардепи зареєстрували законопроект під номером 10166 щодо запровадження спеціального режиму оподаткування доходів, отриманих фізичними особами від здійснення окремих видів діяльності. Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк.

Читайте також: У Мінфіні розповіли про новий податок для автомобілістів

Йдеться про новий податок для понад 500 тисяч самозайнятих осіб (кур'єрів, таксистів, майстрів манікюру, перукарів – всього 20 видів діяльності) та визначення юридичної площини для діяльності онлайн-платформ.

Законом буде створено регулювання діяльності онлайн-платформ. Адже в одних тільки Uber, Bolt, Uklon, Glovo - понад 300 тис. самозайнятих водіїв та кур'єрів, для яких буде застосовано новий податок.

Прийняття законопроекту дасть додаткові надходження в бюджет за рахунок понад 500 тисяч самозайнятих осіб. Також закон створить нові умови діяльності "операторів цифрових платформ".

У якості переваг для громадян депутати називають спрощення та автоматизація обліку, податок 6% (для цієї категорії самозайнятих не потрібно реєструвати ФОП, наймати бухгалтерів, подавати звітність).

«Звичайно це за бажанням. Хто захоче - залишається на звичній для себе системі, яка діє зараз», — запевняє Ярослав Железняк. «Саме завдяки платформам, які надаватимуть податковій дані про доходи таких самозайнятих осіб, буде вирішено одну з найболючіших проблем — облік готівкових надходжень. Це детінізація економіки та суттєвий крок вперед у диджиталізації податків», — вважає народний обранець.