Експерт пояснив, чому Україні не потрібен власний автопром

В Україні залишився один виробник легкових автомобілів, так як ринок СНД і Росії ми втратили, а ринок ЄС для України закритий.
Експерт пояснив, чому Україні не потрібен власний автопром
logo9 серпня 2018, 11:29
logo0
logo0 хв

Про це в коментарі ГолосUA повідомив генеральний директор Всеукраїнської Асоціації Автомобільних імпортерів та дилерів Олег Назаренко. “Країни, в яких працює автопром, зазвичай мають свій серйозний ринок, або мають зовнішні ринки. Наприклад, Словаччина посідає перше місце в світі з виробництва автомобілів на душу населення.Це не тому, що словаки купують так багато автомобілів, а тому, що вони випускають різні марки машин. Зокрема, “КІА”, “Хюндай”, “Пежо” і “Фольксваген”, і продають їх по всьому світу. Для того, щоб автопром розвивався, потрібні зовнішні ринки, щоб поставляти автомобілі”, - сказав пан Назаренко.

Читайте також: Українська поліція тікає від блогерів: Відео

Він уточнив, що проектна рентабельність автозаводу починається як мінімум з випуску 180-200 тисяч автомобілів на рік. “В Україні з ринком 80 тисяч автомобілів, залишки автомобілів потрібно випускати на зовнішні ринки. Ринок СНД і Росії ми втратили, а ринок ЄС для України закритий”, - резюмував Олег Назаренко.

Нагадаємо, в 2018 році легкові автомобілі в Україні випускав тільки завод “Єврокар”, зібравши 3349 одиниць.