В Україні ввели посвідчення водія лише для керування авто з "автоматом"

Кабмін змінив механізм складання практичного іспиту на отримання водійських прав та спеціальні позначення на посвідченні водія. Відповідні зміни містяться у затвердженій постанові.
В Україні ввели посвідчення водія лише для керування авто з "автоматом" - 23 вересня 2021 - Auto24
logo23 вересня 2021, 08:53
logo0
logo0 хв

Так, документом вносяться зміни до Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами, затвердженого постановою Кабміну від 8 травня 1993 року № 340, зокрема, водійські посвідчення доповнять формами кодів, які будуть позначати додаткову інформацію:

Читайте також: Посвідчення водія з "Дії": як не отримати штраф

  • Медичні причини (наявність засобів корекції та/або захисту зору; окулярів; контактних лінз; слухових апаратів; засобів для спілкування; протезів кінцівок)
  • Пристосування транспортного засобу (модифікована трансмісія; автоматичний вибір передатного числа; пристосований пристрій управління трансмісією; пристосована педаль зчеплення; зчеплення, що проводиться в дію рукою; автоматичне зчеплення; модифіковані гальмові системи та ін.)
  • Коди на позначення обмежень (керування транспортним засобом лише в денні години (наприклад, починаючи через годину після сходу сонця і закінчуючи за годину до заходу сонця); керування транспортним засобом лише в радіусі км від місця проживання власника або в межах міста/регіону; керування транспортним засобом без пасажирів та інші)
  • Адміністративні питання (обмін посвідчення; дублікат посвідчення; та інші).

Наприклад, встановлюється, що у разі складання особою практичного іспиту на транспортному засобі з автоматичною коробкою передач у графі “12” посвідчення водія зазначається відповідна відмітка у формі коду згідно з додатком. Посвідчення водія с такою відміткою повинні використовуватися лише для керування транспортними засобами з автоматичною коробкою передач.

Постановою також виключається вимоги щодо підтвердження навичок керування транспортним засобом (для осіб, що працюють водіями, або керують транспортними засобами, які не є їх власністю).

Документом також зазначається, що під час теоретичного іспиту перевіряється знання Правил дорожнього руху та інших переметів, передбачених програмою підготовки. Результати складеного іспиту вважаються дійсними протягом двох років, але не більше строку дії виданого свідоцтва про закінчення закладу.