Громадянин має повне право "фільмувати" дії і службове посвідчення поліцейських.

Іноді поліцейські забороняють проводити відеофіксацію їхніх дій на місці зупинки, а особливо часто не дозволяють знімати їх службове посвідчення. При цьому посилаються на норми Конституції.

Читайте також: Обшук авто без дозволу судді – заборонений

Однак, конституція забороняє втручання в особисте й сімейне життя людини та збір конфіденційної інформації про неї без її згоди. А публічне виконання службових обов’язків не є особистим і сімейним життям.

При цьому, законом "про інформацію" передбачено, що конфіденційною є інформація про фізичну особу, а також інформація, доступ до якої обмежено фізичною або юридичною особою, крім суб'єктів владних повноважень. До того ж не належать до інформації з обмеженим доступом відомості про незаконні дії органів державної влади, їх посадових та службових осіб.

Отже, інформація про суб’єктів владних повноважень, якими є поліцейські, не є конфіденційною, а значить є відкритою.

Тому на місці зупинки водієві не заборонено "знімати" на телефон як дії поліцейського, так і його службове посвідчення. Навпаки, фото-, відео зйомка на місці може стати у подальшому єдиним доказом незаконних дій інспектора.

Читайте також: Коли поліція може "обшукати" автомобіль: три законні причини

Обов’язково потрібно проводити зйомку у випадку проведення "поверхневої перевірки", адже поліцейські дуже часто перевищують повноваження і самостійно нишпорять в автомобілі, відкривають "бардачок", піднімають килим, тощо. До того ж потрібно пам’ятати, що історії на кшталт "півкіло коноплі, загорнуті в газету”, трапляються не лише у кіно.