Коли страхова вимагатиме гроші з застрахованого винуватця ДТП

Поліс цивільної відповідальності (автоцивілка, ОСАГО) забезпечує відшкодування страхової компанії тому, хто був винуватий у ДТП. Але існують випадки, коли відшкодування доведеться повернути, та ще й доплатити.
Регрес страхової компанії: причини - Auto24
logo29 липня 2022, 12:12
logo0
logo0 хв

Водії, які застрахували свою цивільну відповідальність вважають, що позбавили себе від усіх фінансових проблем у разі ДТП.

Однак за деяких умов страхова компанія хоч і оплатить ремонт “чужого” автомобіля, не виключено, що пізніше ці кошти вона стягне з водія, який придбав автоцивілку (так званий “регрес”.

До речі в Україні здорожчали поліси "Зелена карта"

Стягнення страховою компанією коштів у порядку регресі передбачено статтею 38 Закону “України “Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів”.

Таке стягнення коштів можливе в таких випадках:

  • водій перебував у стані алкогольного сп’яніння;
  • водій керував без права на керування відповідної категорії;
  • після ДТП водій самовільно залишив місце пригоди;
  • автомобіль був у несправному технічному стані;
  • водій не повідомив компанію про ДТП у передбачені строки.

Якщо винуватець ДТП не повертаєте ці кошти добровільно, то страхова компанія стягує їх в судовому порядку.

Окрім відшкодування, винуватцю аварії потрібно буде сплатити судові витрати страхової компанії, а це додатково декілька тисяч гривень.

Тому запам’ятайте ці випадки та не допускайте їх, щоб при наявності автоцивілки не оплатити зі своєї кишені ще й ремонт «чужого» автомобіля.

OLX Україна – частина великого мультинаціонального холдингу Naspers|Prosus. Це найбільші у своїх країнах сайти приватних та бізнес-оголошень. Українському сайту вже 15 років. В розділі «Автозапчастини» на OLX.UA - близько мільйона пропозицій щомісяця.