Київські чиновники заговорили про обмеження швидкості до 30 км/год на вулицях столиці

Заступник голови КМДА Костянтин Усов приводить приклад європейських столиць і вважає що і в Києві варто запровадити обмеження швидкості 30 км/год.
Київські чиновники заговорили про обмеження швидкості до 30 км/год на вулицях столиці
logo13 липня 2021, 20:22
logo0
logo0 хв

Влада Брюселя запровадила спочатку експеримент в одному районі. В результаті кількість нещасних випадків на дорозі зменшилася там на 40%. Було вирішено розповсюдити нове правило на увесь Брюсель за виключенням кількох магістралей.

Читайте також: У Києві швидкість прокатних самокатів обмежили до 20 км/год

З експерименту почав і Берлін. Влада міста пішла на це, щоб попередити транспортний колапс, знизити загазованість повітря та рівень шуму. Врешті зафіксували зменшення шкідливих викидів на 30%. Експеримент вирішили зробити нормою, тож сьогодні увесь Берлін їде зі швидкістю 30 км/год.

Найкращого результату вдалося досягти столиці Норвегії. Обмеження швидкості до 30 км\год там почали запроваджувати в 2015 році, і вже у 2019-му, згідно зі звітом Норвезької адміністрації громадських доріг, кількість жертв унаслідок ДТП в Осло зменшилося до одного випадку.

Світові урбаністи стверджують, що 30км/год – це найбільш прийнятна і водночас раціонально-безпечна швидкість. При зіткненні автомобіля, який їде на такій швидкості, з пішоходом або велосипедистом смертельні випадки складають близько 10%. Тобто у 90% випадків люди залишалися живими.