Майбутнім водіям дозволять вивчати правила дорожнього руху самостійно

МВС України розробило законопроект № 7354, який дозволить майбутнім водіям вивчати правила дорожнього руху самостійно, без відвідування автошколи.
Майбутнім водіям дозволять вивчати правила дорожнього руху самостійно - 9 травня 2022 - Auto24
logo9 травня 2022, 16:55
logo0
logo0 хв

Законопроектом пропонується “запровадити міжнародний досвід Великої Британії, Іспанії, Нідерландів, Бельгії – в частині надання права самостійно опанувати зміст типової теоретичної програми”. Водночас контроль процесу здачі іспитів буде посилено.

Читайте також: Нова система підготовки водіїв: як відбуватиметься навчання

"Таким чином, з одного боку ми пропонуємо лібералізувати процес підготовки до теоретичного іспиту, а з іншого – унеможливити корупційну складову шляхом введення адміністративної відповідальності у сфері підготовки та допуску водіїв до керування транспортними засобами”, - – повідомив заступник міністра внутрішніх справ Богдан Драп'ятий.

Законопроєктом також пропонується ввести відповідальність посадових осіб сервісних центрів МВС та інших закладів за порушення встановленого порядку приймання іспитів для отримання права керування ТЗ, оформлення та видачі посвідчення водія.

Передбачається доповнити КУпАП двома новими статтями, що передбачатимуть адміністративну відповідальність за:

  • порушення порядку підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів (ст. 127-3). Санкція статті передбачає накладення штрафу від 1 тис до 2 тис неоподаткованих мінімумів доходів громадян (станом на сьогодні, ця сума складає від 17 тис грн до 34 тис грн)
  • порушення порядку державної акредитації закладів, що проводять підготовку, перепідготовку і підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів, атестації їх спеціалістів та порядку оформлення або видачі посвідчення водія (ст. 127-4). Санкція статті передбачає накладення штрафу від 500 до 1 тис неоподаткованих мінімумів доходів громадян (станом на сьогодні, ця сума складає від 8,5 тис грн до 17 тис грн)