Нещодавно відбулися збори членів Української асоціації транспортної логістики “Південна Пальміра”, в ході якої Президент Асоціації Олександр Едельман висловив своє бачення що до розмитнення авто. “Пільгові ставки акцизу на авто - це те, що дійсно працює для людей. Розмитнення завжди викликало негативні емоції у бажаючих привезти автомобіль з-за кордону. Сьогодні ж це не проблема, а реальна можливість для наших громадян їздити на якісному авто. Ми хочемо, щоб доступність придбання авто з США була можливою і далі”, – сказав пан Едельман.
Читайте також: Укртрансбезпека: таксі "на бляхах" небезпечні для пасажирів
Одним з перших кроків, зроблених учасниками ринку брокерських послуг стала реєстрація на сайті електронних петицій (офіційне інтернет-представництво Президента України) петиції з вимогою закріплення діючих нині ставок акцизного збору.
“Вимагаємо закріпити в законодавстві постійні ставки акцизного збору, які були затверджені законом 1389-19 (3251 від 07.10.2015) про пільгове розмитнення авто, оскільки бачимо в цьому наступний ряд переваг”, говориться в тексті петиції.
Законопроект зі зменшеними акцизними ставками вже зарєстровано в Верховні Раді.
Втім, вважати слова пана Едельмана справжньою турботою про всіх українських громадян, можна лише частково. На думку експертів з AUTO-Consulting, дія закону про пільгове розмитнення наносить серйозну шкоду державі. За даними ДФС з імпорту нових авто в минулому році бюджет України отримав 15,8 млрд. грн., а з імпорту вживаних авто – всього 5,5 млрд. грн. При цьому нових авто було ввезено 80,5 тис. а вживаних 72,9 тис. Як бачимо, через пільгове розмитнення бюджет недоотримав близько 10 млрд. грн. І це лише прямі втрати.
Читайте також: Mercedes-Benz C-Class "на бляхах" - надійність, перевірена часом
Крім того, бажання зробити постійною дію закону в нинішньому вигляді не вирішує іншу важливу проблему – масову експлуатацію українцями авто на іноземній реєстрації (які в переважній більшості старші 2010 року, та не підпадають під пільгове розмитнення). Цілком зрозуміло, що питання розмитнення вживаних авто в Україні потребує зваженого та системного вирішення. Просте закріплення норм діючого пільгового закону залишить надто багато невирішених проблем.