Розмитнення за фальшивими документами: що буде з власниками авто

Генпрокуратура України повідомила, що за фактами незаконного ввезення тисячі з гаком транспортних засобів порушено кримінальну справу та здійснюється досудове розслідування.
Розмитнення за фальшивими документами: що буде з власниками авто
logo25 жовтня 2018, 10:26
logo0
logo0 хв

Йдеться не про “верблюдів” та “євробляхи”, а про розмитнену за підробними “паперами” техніку, серед якої крім легковиків були й автобуси, вантажівки та сільськогосподарські машини.

Читайте також: "Транзитну" схему ввозу "євроблях" перекриють

Під час розслідування вже затримано двох посадовців митних постів Волинської митниці, та проводяться необхідні процесуальні дії для встановлення всіх осіб, причетних до імпорту транспортних засобів та с/г машин за підробленими документами, за допомогою яких відбувалось ухилення від сплати податків. За попередніми розрахунками, збитки для держави від “умовно-офіційного” імпорту становлять понад 7 мільярдів гривень.

Окрім митників, яких вже затримано, та щодо яких ще ведуться слідчі дії, в поле зору службовців прокуратури потрапило декілька підприємств-імпортерів транспортних засобів та ряд інших суб’єктів господарської діяльності, які мали відношення до згаданих “схем”.

Що залишається під знаком питання – доля власників автомобілів чи іншої техніки, які купували її, імовірно, не підозрюючи про те, що поза власною волею стають заручниками “сірого імпорту”. Зрештою, коли у цій справі ставитиметься остання крапка, мало б стати відомо, що буде із більш як тисячею розмитнених та зареєстрованих транспортних засобів.