Сенат Берліну голосуватиме за повну заборону автомобілів у місті

Незабаром столиця Німеччини може мати найбільшу зону без автомобілів серед усіх міст світу.
Сенат Берліну голосуватиме за повну заборону автомобілів у місті
logo18 січня 2022, 11:44
logo0
logo0 хв

План позбавити вулиці німецького міста від автомобілів народився, коли троє друзів випивали в барі у 2019 році. Вони швидко сформували групу Volksentscheid Berlin Autofrei, або “Народний референдум за вільний від автомобілів Берлін”, і запропонували обмежити автомобілі в межах кільцевої лінії поїзда Ringbahn у місті.

Дізнайтесь також: Дизельгейтні Volkswagen знову надійшли у продаж

Німеччина відома як найбільш автомобільна країна Європи, з сильними автовиробниками та майже безлімітними автобанами. Однак петиція Volksentscheid Berlin Autofrei, запущена у квітні минулого року, швидко набрала понад 50 тисяч підписів, необхідних для розгляду владою міста. Зараз сенат Берліна розглядає законопроєкт, а в лютому буде прийнято рішення про те, чи робити Берлін містом без автомобілів.

Буде запропоновано ряд пільг. Наприклад, спеціальні дозволи будуть надаватися транспортним засобам швидкої допомоги, сміттєвозам, таксі, комерційним транспортним засобам, а також маломобільним мешканцям, пересування яких залежать від автомобілів. Крім того, мешканці зможуть користуватися автомобілем через програму обміну автомобілями до 12 разів на рік, щоб виконувати більш тривалі доручення.

У звіті, створеному на замовлення регіонального парламенту Берліна у 2014 році, було встановлено, що 58% транспортного простору в місті відведено для автомобілів, хоча лише третина поїздок по вулицях Берліна здійснювалася на автомобілі. Для порівняння, лише 3 відсотки було виділено на велосипеди, хоча на них припадає 15 відсотків транспорту.