Скільки можна заощадити, використовуючи електромобіль

Використання електромобіля не тільки зберігає навколишнє середовище, але і дозволяє значно заощадити. Розрахунок вартості пробігу зробив один з народних депутатів України
Скільки можна заощадити, використовуючи електромобіль
logo6 листопада 2018, 10:50
logo0
logo0 хв

Нардеп Єгор Фірсов повідомив, що електромобіль набагато економніший за автомобіль, що заправляється бензином або дизельним паливом. Про це він написав на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

Читайте також: Відео: мийка високого тиску розібрала старий Peugeot на шматки

"Норвежці купують електромобіль з точки зору екології, Українці – економії, і не помиляються. На скільки економніший електромобіль за звичайне авто, давайте порівняємо?

З автомобілем все зрозуміло: він їздить на паливі: бензин або дизель, вони вимірюються літрами. Обсяг заряду батареї в електромобілі вимірюється кіловат/годинами.

Електромобіль

Наприклад, в батареї найпопулярнішого електромобіля в Україні Nisan Leaf – 24 кіловат/години. Отже, вартість електроенергії в Україні залежить від тарифу. В цілому кВч стартує від 50 коп. Припустимо, ви економна людина, і будете заряджати авто вночі, за нічним тарифом, приблизно 1 грн за 1 кВч.

В цілому заряд вам обійдеться в 25-30 грн.

Батареї 24 кВ год вистачає на 120-140 км, тобто 120 км обійдуться вам у гривень 30, 100 км – в 25 грн.

Дизель.

Припустимо, ви заправляєтеся дизелем. І ваша витрата 6 літрів на 100 кілометрів.
Вартість дизеля – від 30 грн.
240 грн за 100 км.

Газ

Витрата газу 10 літрів на 100 км, вартість літра газу – від 16 грн.
100 км обходяться Вам 160 грн.

З Одеси до Києва доїхати без дозаправки вам буде складно. Але все ж з точки зору економії, електромобіль – хороший вибір. А з точки зору екології – просто відмінний!", – написав Фірсов.