Тестовий запуск пілотної платформи планується на початку 2020 року, зараз над нею працює компанія GlobalLogic, повідомляє Na Chasi.
Читайте також: Столичні чиновники хочуть зробити платний в'їзд у центр Києва
Компанія хоче допомогти забезпечити безперешкодний проїзд для спецтранспорту, оптимізувати дорожній рух таким чином, щоб швидка і пожежна машина завжди мала зелене світло, так звану «зелену хвилю». Основним показником ефективності роботи служб порятунку є час, за який вони приїжджають на виклик, гасять пожежу, доставляють потерпілого у лікарню і т. п. Чим коротший цей час, тим більше людей можна встигнути врятувати.
В Україні вже існує багато різних напрацювань у цьому напрямку: камери на дорогах, керовані світлофори з підключенням до Інтернету, хороше 4G-покриття у великих містах. Також на ринку з’являються автомобілі, які можуть підключатися до мережі і спілкуватися між собою.
Однак проблема полягає в тому, що зараз українські міста мають досить різноманітну інфраструктуру — щось їм дісталося у спадок з минулого століття, а щось сучасне встановлено в останні роки. І оскільки всі ці системи не підключені до інтернету і між собою ніяк не взаємодіють, впровадити технологічні рішення — досить комплексне завдання.
Читайте також: Дешеве розмитнення в обмін на техогляд: що пропонує автомобілістам нова влада
Саме тому для управління трафіком в першу чергу необхідно підключити світлофори та інші об’єкти інфраструктури до інтернету і створити хмарне середовище для збирання і обробки інформації. Крім цього, необхідні й інші засоби збирання даних — камери відеоспостереження, засоби для вимірювання швидкості транспорту. Це поступово вводиться в Києві і здатне істотно підвищити ефективність управління міським трафіком.