У поліції знову заговорили про законодавче регулювання для персонального електротранспорту

Приводом для відновлення ініціатив стала аварія, яка сталась 24 травня у Києві на перетині бульвару Тараса Шевченка та вулиці Пушкінської.
У поліції знову заговорили про законодавче регулювання для персонального електротранспорту - 26 травня 2022 - Auto24
logo26 травня 2022, 14:59
logo0
logo0 хв

Відео аварії опублікував перший заступник начальника департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький.

Читайте також: Ізраїльські винахідники розробили тактичний персональний електровсюдихід

“Багато містян змінили залізних коней на електросамокати та моноколеса, які прості в керуванні та невибагливі в обслуговуванні. Але за відсутності належного правового регулювання використання легкого електротранспорту, його користувачі доволі часто нехтують елементарними правилами безпеки та наражають на небезпеку інших учасників дорожнього руху, створюючи аварійні ситуації або ж стають учасниками ДТП”, - написав поліцейський.

На опублікованому відео видно, як користувач електросамоката рухався велосипедною доріжкою та вирішив перетнути перехрестя на заборонний сигнал світлофора. В результаті скоїв зіткнення з автомобілем. Водій самоката постраждав та був доставлений до медичного закладу.

“Зазначу, що Верховною Радою України розглядаються декілька законопроєктів щодо правового регулювання нової категорії учасників дорожнього руху — користувачів персонального легкого електротранспорту. Зокрема, й унесення змін до Закону України "Про дорожній рух" та у ст. 127 КУпАП”, - коментує законодавчі ініціативи Олексій Білошицький.

Наразі невідомо які саме обмеження можуть бути впроваджені для користувачів персонального електротранспорту. Скоріш за все їх просто прирівняють до велосипедистів яким заборонено пересуватись по тротуарам.