Вітчизняний броньовик прийнятий на озброєння української армії

Бронеавтомобіль "БАРС-8" після завершення дворічного циклу державних випробувань прийнятий на озброєння наказом Міністерства оборони України.
Вітчизняний броньовик прийнятий на озброєння української армії

"БАРС-8"

logo2 липня 2019, 13:14
logo0
logo0 хв

Ця бойова броньована машина була розроблена українською автобудівною компанією "Богдан Моторс" відповідно до вимог Збройних сил України та з урахуванням світових стандартів техніки такого класу. Протягом 2017-2018 років "Барс-8" успішно подолав усі етапи програми державних випробувань, яку було завершено на початку цього року.

"БАРС-8" став другою ББМ в Україні після бронеавтомобіля "Козак-2" (НВО "Практика"), яка пройшла державні випробування.

Читайте також: "Богдан" зробив перший електричний автобус.

Розробка нового бронеавтомобіля для Збройних сил України розпочалася на "Богдан Моторс" 2015 року. Програма передбачала створення кількох напрямків розвитку сучасного бронеавтомобіля. У результаті інженерних пошуків було створено перші прототипи бронеавтомобілів "БАРС-6" та "БАРС-8". Протягом подальших випробувань та конструкторських пошуків у лінійці ББМ «Богдан Моторс» залишився лише "Барс-8".

Під час виконання програми, "БАРС-8" випробовували у різних умовах. Він пройшов ходові випробування, подолання бродів та бездоріжжя, підйомів та спусків, перевірку зручності десантування, ведення вогню, випробування підривом, перевірку балістичної стійкості та низку інших складних тестів.

"БАРС-8" має шасі підвищеної прохідності з колісною формулою 4×4 з 6,7-літровим турбодизельним двигуном Cummins, броньований протимінний і балістичний захист за стандартом STANAG 4569 Level 2 та системи забезпечення життєдіяльності екіпажу. Конструкцією бронеавтомобіля передбачено встановлення: системи пуску димових гранат, засобів зв’язку та навігації, приладів нічного та денного спостереження, системи регулювання тиску в шинах, системи пожежогасіння моторного відділення, засобів маскування, протиосколкового підбою корпусу, автономної кліматичної системи та іншого обладнання.

Універсальності сімейству спеціальних броньованих машин на базі "БАРС-8" додає передбачена можливість встановлення різних бойових модулів та озброєння для їхнього подальшого використання у частинах та підрозділах більшості видів та родів військ.

Основною сферою використання "БАРС-8" є забезпечення підрозділів Збройних сил України при веденні ними бойових дій. Машина також може бути задіяною для транспортування особового складу, перевезення вантажів в умовах бойових дій, виконання тактичних завдань та охорони блокпостів тощо.

Читайте також: білорус створив собі броньовану "Волгу" на випадок зомбі-апокаліпсису

Пасажиромісткість базового "БАРС -8" складає до 10 осіб в повному спорядженні. Особливість конструкції броньованого авто забезпечує комфортну посадку та десантування екіпажу та десанту через широкі бокові і задні двері. Також передбачена можливість евакуації через люк на даху.

За попередніми оцінками військових експертів, новий бронеавтомобіль має добру експортну перспективу і може постачатися не лише до Збройних сил України та інших вітчизняних силових структур, а й на зовнішні збройові ринки.

Нагадаємо, що рішення про перепрофілювання автомобільного заводу ДП "Автоскладальний завод №2" в м. Черкаси на випуск військової техніки було прийняте у 2014 році, що на сьогоднішній день дало підприємству змогу стати повноцінним учасником ринку автомобілів військового та спеціального призначення.

Нагадаємо, що Volvo представила броньований XC90.