Ріст цін на бензин та дефіцит нових автомобілів збільшили цікавість покупців до вживаних електромобілів.

Ціни на вживані електромобілі у США зросли на 54%, значно випереджаючи бензинові моделі.

Збої в ланцюзі поставок і дефіцит компонентів призвели до того, що автовиробники і досі мають проблеми з виробництвом нових автомобілів. Це призвело до дефіциту запасів і зростання цін. Натомість покупці звертають увагу на вживані авто, але й на цьому ринку ціни стабільно зростали протягом останніх місяців.

Також цікаво у США вартість володіння автомобілем перевищила 10 тисяч доларів на рік

Недавнє дослідження iSeeCars показало, що ціни на вживані автомобілі з бензиновим двигуном залишаються високими, але зростання дещо уповільнюється. Водночас ціни на вживані електромобілі різко зросли в липні, збільшившись на 54,3% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Електромобілі зазвичай швидко знецінюються через відсутність попиту, але не цього разу: зростання цін на пальне та інші фактори призвели до сплеску попиту.

Порівняння цін на вживані бензинові (ліва колонка) та електромобілі (права) у США

У 2021 році ціна на Nissan Leaf зросла найбільше – на 45%, в результаті чого середня ціна цього вживаного автомобіля склала 28 787 доларів США. Наступним у черзі був Chevy Bolt, ціна якого зросла на 29,3%, а Tesla Model S – на 27,5%. Втім, не всі Tesla різко подорожчали: вартість Model Y, наприклад, виросла “лише” на 13,6%.

Ціни на найпопулярніші вживані електромобілі у США, дол. США

Виникає закономірне питання: чому середнє зростання цін на електромобілі становить 54%, хоча жодна окрема модель не стала настільки дорожчою? Виявляється, з липня 2022 року по липень 2021 року асортимент наявних на ринку моделей змінився, частково через масове відкликання акумуляторів Chevy Bolt.

“У липні 2022 року на ринку було відносно менше електромобілів Chevy Bolt і більше Tesla Model 3 і Model Y (разом з Model S, Porsche Taycan і Audi E-Tron), через що середня ціна в липні 2022 р. йшла вгору”, – говорить Кара Лотон з iSeeCars. “Chevy Bolt мав меншу ринкову частку, натомість дорожчих електромобілів було більше”.

Ріст цін на гібридні автомобілі сповільнився на початку цього року, але повернувся в липні. iSeeCars частково пояснює таке зниження відсутністю традиційних транспортних засобів у продажу та різким зростанням цін на електромобілі. Ціни на бензин і додаткова перевага двох двигунів також могли зіграти свою роль.