Як не отримати штраф за брудні номера

Сумма штрафів за забруднені номери була підвищена у п’ять разів. Тож зараз варто попіклуватись, аби не отримати штраф за таке порушення.
Як не отримати штраф за брудні номера
logo14 квітня 2021, 12:30
logo0
logo0 хв
РЕКЛАМА

При відсутності законних підстав для зупинки автомобіля інспектори часто використовують підставу “У вас брудні номерні знаки”. До того ж розміри штрафів за такі порушення зросли уп’ятеро. Відповідно штрафувати стали частіше.

Читайте також: Хто отримає штраф за непристебнутого пасажира

Що кажуть правила?

Водієві забороняється керувати транспортним засобом з забрудненим номерним знаком, що не дає змоги чітко визначити символи номерного знаку з відстані 20 метрів (2.9.в ПДР).

Навіть якщо на номерних знаках не читається хоча б один символ, є ймовірність накладення штрафу.

При цьому, якщо порушення вчинено вперше, то на водія передбачено накладення штрафу в розмірі 850 грн. (ч.6 ст.121 КУпАП).

Якщо таке порушення вчинено повторно протягом року, то водієві загрожує або штраф у розмірі 1 700 грн. або громадські роботи на строк від 30 до 40 годин, з оплатним вилученням транспортного засобу (ч.7 ст.121 КУпАП).

Однак важливою особливістю при накладенні даного штрафу є те, що номерний знак повинен не читатись саме з відстані 20 метрів.

Тобто підставою для накладення штрафу може бути лише зроблена інспектором фото-, відеофіксація номерних знаків на відстані 20 метрів, на якій не буде видно ваших номерних знаків. Також мають бути проведені відповідні заміри цієї відстані, а не “на око”.

Тому після зупинки автомобіля рекомендуємо одразу усунути таке порушення, а саме протерти номерні знаки. Після цього, можна попросити інспектора надати для перегляду фото-, відеодокази, на яких зафіксовано здійснення руху автомобіля із нечитабельними на відстані 20 метрів номерними знаками.

Якщо ж інспектор не зафіксував такого правопорушення на відстані 20 метрів, то такий штраф є незаконним.