Як отримати компенсацію за затоплене авто: думка юриста

Масове затоплення автомобілів, що сталось нещодавно в Києві було викликане не тільки стихією але і неналежним станом зливової каналізації. Що робити власникам втоплених автомобілів? Як змусити київську владу відповісти за неналежне виконання своїх обов’язків?
Як отримати компенсацію за затоплене авто: думка юриста

ФОТО: FB|

Як отримати компенсацію за затоплене авто: думка юриста

logo20 серпня 2018, 10:50
logo0
logo0 хв

Київська влада не понесе відповідальності за затоплення автомобілів на парковці “Гуллівера”, вважає юрист Валентина Теличенко. “Право на позов люди, автомобілі яких були затоплені (через нічний потоп в ТЦ “Гулліве”». - Ред.), звичайно, мають. Але для того, щоб отримати компенсацію за майновий збиток, необхідно встановити: чи є чиясь вина в затопленні, або це лише стихійне лихо. Юридична особа, яка надає послуги з паркування - місце, охорона - бере за відповідні послуги гроші, тому несе відповідальність за збереження авто”, - заявила вона.

Читайте також: "Пріуси" закінчились – українських поліцейських пересаджують на ЗАЗ Sens

У той же час, з її слів, довести провину і отримати компенсацію від власника парковки в ТЦ, як і залучити київську владу до відповідальності, буде дуже непросто. Теличенко додала, що «для подачі такого цивільного позову потрібно на руках мати офіційний висновок експертизи, де буде зафіксовано: або порушення ГБН при будівництві паркування в торговому центрі, або інші порушення, які і стали причиною затоплення. Але, як показує практика, в таких випадках, як правило, в результаті все списується на погодні умови, форс-мажорні ситуації і стихійні лиха”, - зазначила юрист. “Що ж стосується відповідальності київської влади - вона настає тільки в тому випадку, якщо має місце умисне приховування порушень норм і стандартів під час містобудування”, - наголосила вона.

Нагадаємо, нічна злива знову призвела до того, що проїжджі частини на деяких дорогах затопило. У центрі столиці знову утворилися величезні “озера” та “річки”, в яких потопають автівки та громадський транспорт. Більшість тунелів та підземок також повністю опинилися під водою. Кияни в соцмережах повідомляють, що вода затопила вул. Еспланадну. На відео видно, як вода досягає вікон автівок, а деякі авто і взагалі майже затоплені. Міський голова Києва Віталій Кличко заявив, що столичні торговельно-розважальні центри будуть перевірятися на захищеність від підтоплень.