Як перереєструвати українське авто в Німеччині

Посол пояснив, що робити українцям, які використовують у Німеччині автомобіль з українськими номерами.
Реєстрація авто в Німеччині - Auto24

Українське авто в Німеччині

logo2 квітня, 17:40
logo0
logo0 хв

У Німеччині до 1 квітня 2024 року для біженців діяло звільнення від обов'язку перереєстровувати українські автомобілі на німецькі номери після року перебування у країні. Деякі землі продовжили цю пільгу ще на 6 місяців.

Читайте також: У Німеччині вдвічі впали продажі електромобілів

Українців закликають отримати спеціальний дозвіл на використання машини з українськими номерами за пільговою процедурою, повідомляє РБК-Україна з посиланням на звернення посла України у Німеччині Олексія Макеєва.

До 1 квітня 2024 року діяв особливий порядок використання у Німеччині автомобілів з українською реєстрацією. Таке рішення належить до компетенції федеральних земель. "За результатами нашого діалогу та прохань федеральне міністерство транспорту та цифровізації у березні звернулось до своїх колег по всіх німецьких землях щодо продовження дії особливого порядку ще на 6 місяців", – повідомив Олексій Макеєв.

Деякі з земель вже повідомили про відповідне позитивне рішення, згоду від інших ще очікують. "Особливий порядок – це надання українським автомобілістам, перебувають у Німеччині за 24 параграфом, вибору між перереєстрацію на німецькі номери та отриманням спеціального дозволу на використання машини з українськими номерами за пільговою процедурою", – зазначив посол України у Німеччині.

Якщо біженці не зроблять упродовж року від в’їзду ні того, ні іншого, то фактично порушуватимуть німецьку регуляцію, зауважив український дипломат. "Тому наполегливо закликаю отримати спеціальний дозвіл. Тобто, маючи обов’язковий страховий поліс автоцивільної відповідальності, пройти техогляд за полегшеною процедурою, заповнити декларацію, що автомобіль не перебуватиме в Німеччині постійно, та з цими трьома документами отримати у реєстраційних органів дозвіл, який з правами й техпаспортом мати завжди з собою в машині. Це обов’язково", – зауважив Олексій Макеєв.

Через 6 місяців продовження особливих умов для українців більше не буде – про це посольству повідомили німецькі партнери. Перереєстрація на німецькі номери восени 2024 року стане обов’язковою. Урядовці розроблятимуть механізм, що робити з українськими номерами, як бути з українськими машинами на німецьких номерах в Україні, що відбуватиметься з автомобілями, які не пройдуть обов’язковий в Німеччині техогляд.