Як Укравтодор позбувається "чужих" підрядників і чому українські дороги досі в жахливому стані (оновлено)

Чесна конкуренція "Укравтодору" потрібна не завжди. Інколи тендерні умови завідомо прописують під "свої" компанії таким чином, щоб "небажані" будівельні компанії не змогли прийняти участі у тендері. При цьому в "Укравтодорі" кажуть що всі вимоги до учасників тендеру - законні.
Як Укравтодор позбувається "чужих" підрядників і чому українські дороги досі в жахливому стані (оновлено)
logo6 червня 2019, 16:01
logo0
logo0 хв

"Укравтодор" ввів у тендерну документацію вимогу, яка унеможливлює чесну конкуренцію. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив перший заступник міністра економіки Максим Нефьодов.

Читайте також: Укравтодор відмовився від співробітництва з китайським підрядником

"Служба автомобільних доріг у Хмельницькій області вписала у тендерну документацію по закупівлі робіт із будівництва обходу м. Дунаївці на ділянці дороги Т-23-08 очікуваною вартістю 192,30 млн грн вимогу до учасників щодо дати видачі листа-відгука від балансоутримувачів українських доріг, датованого у строк не пізніше тижня до кінцевого терміну подання тендерних пропозицій", - написав він.

Нефьодов пояснив, що до будівництва дороги автодор допустить тільки ту компанію, яка принесе видану за останній тиждень довідку від самого автодору чи області, що треба цю компанію допустити.

"Легше було б одразу вказувати рахунок, куди хабар переводити. Отаке "свій до свого по своє", бо ж, самі розумієте, від отих тендерів в ProZorro одна халепа. І взагалі - не треба вам ті дороги! Ще звикнете до якості, будете швидкість перевищувати!", - іронізує Нефьодов.

В Укравтодорі пану Нефьодову відповіли:

"Лист-відгук при проведенні тендеру вимагається від балансоутримувача, адже тільки балансоутримувач може дати об'єктивну оцінку щодо стану об’єкту після проведення ремонту в межах гарантійних термінів.

Балансоутримувачами доріг, згідно Закону “Про автомобільні дороги”, є органи місцевого самоврядування, ОДА, служби автомобільних доріг в областях.

Щодо надання відгуку протягом 7 днів. Аргументована позиція з цього питання – у Копії рішення Антимонопольного комітету по цій же області. Таке рішення - аргумент? Надаємо.

Відповідно до нього, надання листа-відгуку протягом тижня до кінцевого терміну подання тендерної пропозиції, визнане таким, що не порушує законодавство у сфері публічних закупівель".

Читайте також: В Україну повертається корупційний техогляд: названа дата

“Ми запрошували пана заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі зустрітися та обговорити гострі питання у сфері закупівель.

Зокрема, наразі через недосконалу систему закупівель, до якої він має безпосередній стосунок, заблоковано проведення близько 50 тендерів на ремонт доріг по всій країні. Заблоковано недобросовісними підрядниками.” пишуть на офіційній сторінці “Укравтодору”