Як уникнути штрафу за брудні номери

Заробити штраф за брудні номери в принципі нескладно – стаття 121 КУпАП жорстка і однозначна. Але «Дорожній адвокат» підказує варіант, як уникнути суворої відповідальності.
Як уникнути штрафу за брудні номери

ФОТО: Gettyimages|

Як уникнути штрафу за брудні номери

logo23 жовтня 2018, 17:05
logo0
logo0 хв

Восени бруд на номерах може з'явитися чи не в будь-який момент. І якщо в наступну хвилину вас зупинить поліцейський патруль, він матиме повне право залучити власника до відповідальності за порушення п. 2.9 Правил дорожнього руху, де йдеться про заборону керування транспортним засобом з забрудненим номерним знаком. Покарання піде згідно ч. 6 ст. 121 КУпАП – на перший раз це буде 170 грн. А якщо таке порушення виявиться другим протягом року, то штраф буде вже 225 грн.

Читайте також: Номери автомобілів в Україні по областях: хто звідки

Але і це не все – замість грошей вас можуть «засудити» до суспільних робіт від 30 до 40 годин, з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого! При цьому формулювання закону дозволяє трактувати номер як нечитаний навіть якщо заляпана одна цифра або буква.

І посилатися на сотні тисяч євроблях, які їздять з номерами, які практично нічого не означають в Україні, марно – формально поліцейський буде правий: будь-які номери повинні бути чистими і взагалі, без проблем читатися з відстані 20 метрів.

Юристи “Дорожнього адвоката” радять не сперечатися з інспектором, а замість цього швиденько витерти номери наявною в автомобілі ганчіркою або вологими серветками. Моментальне перетворення брудних номерів в чисті дасть підстави класифікувати ситуацію як усунення недоліків на місці і переведе ваше порушення в розряд малозначущих, що згідно ст. 22 КУпАП дозволить інспектору обмежитися усним зауваженням замість штрафу. І, до речі, накласти штраф за таке порушення поліцейський має право тільки разом з його фотофіксацією.

Читайте також: новий медогляд для водіїв 2018: що насправді змінилось.