З 1 січня вступають в силу штрафи за використання "євроблях". Штрафувати будуть на 170 тис. грн. Щоправда, не поліція.

Розглядаємо чотири способи, як можуть намагатися "оштрафувати" поліцейські автомобілістів на єврономерах з 1 січня 2020 року, та як захиститись від таких дій людей погонах:

Читайте також: Дешеве розмитнення в обмін на техогляд: що пропонує автомобілістам нова влада

  1. Просрочка тимчасового ввезення.
  2. Просрочка транзиту.
  3. Передача керування.
  4. Авто на євро номерах не поставлено на облік в Сервісному центрі протягом двох місяців згідно статті 29.2 ПДР.
  5. Зараз викличемо митників і вони перевірять Ваш автомобіль.

На всі ці випадки відповідь єдина: “у поліцейського відсутній доступ до інформації про митний стан автомобіля, а також відсутні повноваження щодо затримання авто для виклику митника”.

Аргументи, наведені вище – це звичайно, для досвідчених водіїв, які можуть впоратися з емоціями, згадати про статті митного кодексу, закону про поліцію, інші нормативні акти та викликати слідчо-оперативну групу.

Для тих, хто не володіє впевнено юридичними знаннями та не мають досвіду справлятися з емоціями в стресових ситуаціях, юристи “АвтоЄвроСили” рекомендують наступне:

  1. Звертатися за підтримкою юристів,
  2. Мати під рукою "Рятівний жилет", який дасть змогу посилатися на готовність розмитнювати свій автомобіль і згідно повідомлення від офіційного джерела МВС, що таких людей не штрафувати до прийняття закону.

"Рятувальний жилет" – це набір документів під розмитнення, який свідчить, що людина готова до розмитнення та чекає закон. Іншими словами, десятки людей при перетині кордону були захищені від штрафів 170 тис. грн, маючи на руках договір купівлі-продажу, документ, що підтверджує зняття з обліку автомобіля та договір з брокером.

Також корисно: калькулятор розмитнення авто в Україні