Який штраф за керування у стані сп’яніння

Відповідальність за керування у стані сп’яніння досить сувора. Сума штрафу може становити від 17 до 51 тисячі гривень, до цього додається позбавлення права керування на строк від одного до десяти років.
Штраф за керування у стані сп’яніння - Auto24

Штраф за керування у стані сп’яніння

logo10 вересня 2023, 19:40
logo0
logo0 хв

Покарання за керування транспортними засобами у стані наркотичного (чи алкогольного) сп’яніння регламентується статтею 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Читайте також: Коли огляд водія на стан сп’яніння у лікарні визнають неправомірним: судова практика

Для тих, кого вперше виявили під час керування автомобілем у стані сп’яніння, передбачено штраф 17 000 грн з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.

Повторне протягом року вчинення такого порушення обійдеться у 34 000 грн з позбавленням права керування транспортними засобами на строк три роки. Також у цьому випадку передбачено оплатне вилучення транспортного засобу або адміністративний арешт на строк десять діб.

Особа, яка двічі протягом року піддавалася адміністративному стягненню за керування транспортними засобами у стані сп’яніння, тягне за собою накладення штрафу у розмірі 51 000 грн з позбавленням права керування транспортними засобами на строк десять років та з конфіскацією транспортного засобу, який є у приватній власності порушника. Окрім цього, може бути застосовано адміністративний арешт на строк п’ятнадцять діб.