Зроблено ще один крок до впровадження цифрових прав та техпаспорта

Можливість генерувати цифрові водійські посвідчення та свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів була під загрозою, адже для такої генерації необхідне цифрове зображення особи.
Зроблено ще один крок до впровадження цифрових прав та техпаспорта
logo5 грудня 2019, 12:01
logo0
logo0 хв

Оцифрування водійських посвідчень і техпаспорта було під загрозою. Але стали в пригоді Міністерство внутрішніх справ та Державна міграційна служба України.

Читайте також: Українцям почали присилати штрафи поштою

Щоб водій скористався сервісом Дія, треба згенерувати електронне посвідчення, а база даних МВС має містити оцифроване зображення особи.

В Єдиному держреєстрі МВС — 9,5 млн водійських посвідчень. З них лише у 2,5 млн водіїв відображається фото, тому що старий реєстр не містив оцифрованого обличчя особи з водійських прав, виданих до 2013 року.

Як не допустити загострення проблеми? За відсутності фото у транспортному реєстрі і, звичайно, за згодою особи цифрове посвідчення підтягуватиметься з демографічного реєстру. Наповнення реєстрів фото забезпечить високий рівень захисту сервісу. Тепер 6 млн українців матимуть можливість отримати цифрові водійські документи.

Також цікаво: Зеленський розповів, коли водійські права та техпаспорт з’являться у смартфоні: відео