Бажання прибрати в салоні свого авто власними руками виникає з різних причин: випало вільні півдня, треба продавати машину, набридло їздити в неохайному інтер’єрі… Хай там як, задача це цілком реальна, щобільше – в чомусь захоплююча і навіть творча. А в результаті можна отримати майже новий салон.
Можливо, термін “детейлінг” використовувати тут не зовсім правильно, але мова приблизно про те ж саме. Ретельне очищення кожної дрібної деталі в салоні позбавляє його ефекту старіння, коли начебто і серйозних вад немає, але все одно інтер’єр сприймається як несвіжий, зношений.
З іншого боку, ця робота мало відрізняється від звичайного прибирання, тож її цілком можливо зробити самотужки. А оскільки голова при цьому буде вільною, можна поєднати цю механічну працю з чимось більш інтелектуальним – наприклад, увімкнувши в машині аудіокнигу, подкаст або лекцію шанованого вами блогера.
Ретельна і некваплива робота може перетворити добряче “поюзаний” інтер’єр в майже новий. Головне, щоб не було зламаних та безнадійно пошкоджених деталей.
Читайте також: Вилив каву на кнопки в салоні: що робити
Для детейлінга власними руками вам знадобляться елементарні інструменти.
Візуально старять салон пил та нашарування забруднень у різного роду щілинах та заглибленнях оздоблення. Ці місця треба очищувати в першу чергу.
Завдання просте: очистити від бруду і пилу кожен міліметр оздоблення інтер’єру. Це робиться за звичною для вас технологією на відкритих поверхнях (вологе чищення серветкою плюс натирання поліроллю) і за допомогою пензлика або щітки – в щілинах, заглибленнях та в інших важкодоступних для серветки, але доступних для ока місцях.
Вам треба буде дістатися вашим нехитрим інструментом, пензликом або щіткою:
Так, ви можете заперечити, що в більшості вказаних місць бруду вас немає. І будете мати рацію. Але пластик або гума там все одно матимуть “старий”, несвіжий вигляд – через тонкий шар присохлого пилу, природнє старіння матеріалу або інші причини. І ви вашим миючим засобом та поліроллю маєте повернути поверхням цих деталей колишній вигляд.
Подряпаним пластиковим деталям можна повернути блиск шляхом полірування, але це вже серйозна професійна робота, яка не допускає помилок.
Читайте також: Рятуємо інтер’єр: як підготувати автомобіль для використання на дачі
Логіка ваших дій має бути такою: зайві відкладення на пластику (гумі) треба розмочити, прибрати разом з вологою, потім поверхню висушити і за можливості – змастити препаратом, який поверне поверхні новий вигляд. В ательє з детейлінгу, де консультували журналіста “Авто 24”, майстер діє так:
Важливий момент детейлінгу будь-якого рівня – не пропустити жодного закутка, у тому числі – накладок педалей, “різьблення” важелів, протисонячних щитків.
Дуже корисно завчасно, ще до початку генерального прибирання в салоні, оглянути його критичним оком і зробити дефектування – щоб побачити, де що пошкоджено. Якщо буде змога, треба придбати цілі деталі оздобленні інтер’єру замість зламаних. Ви можете здивуватись, але для багатьох популярних моделей насправді продається достатньо фурнітури, пістонів, кріплень та подібних дрібничок, особливо тих, які на даній моделі часто ламаються. В деяких випадках буде швидше і дешевше придбати потрібне не в інтернеті, не в магазині, а на найближчому шроті-розборці. Одне слово, і тут треба буде проявити фантазію.
Читайте також: 5 ознак в салоні автомобіля, які видають “битка”